Přejít k hlavnímu obsahu

KVÍZ: Uplyne patnáct let od smrti Waldemara Matušky. Jak dobře slavného zpěváka znáte? Otestujte se

Svým zpěvem a nezaměnitelným hlasem přinášel radost do mnoha životů. Známé písně jako Slavíci z Madridu, Růže z Texasu nebo Jó, třešně zrály dodnes v létě znějí u táboráků a baví další a další generace. Waldemar Matuška zemřel 30. května 2009, díky své tvorbě se ale stal nesmrtelným.

Waldemar Matuška patřil k nejoblíbenějším interpretům

Waldemar Matuška netěšil své příznivce jen zpěvem, projevoval také velký herecký talent, a tak byl často oslovován, aby si zahrál ve známých českých filmech nebo seriálech. Řadě z nich navíc propůjčil svůj hlas prostřednictvím písní a znělek, které pro ně nazpíval. Měl obrovské charisma, takže patřil k nejoblíbenějším interpretům své doby.

Ačkoliv měl v České republice nespočet fanoušků, kteří jeho hudbu milovali, tehdejší komunistický režim byl jiného názoru. Waldemar Matuška se proto se svojí ženou Olgou rozhodl emigrovat do Ameriky, kde žil až do své smrti. Po pádu železné opony se ale pravidelně vracel do Čech, kde i nadále vystupoval. Měl za sebou bohatou pěveckou i hereckou historii, která těší diváky i posluchače dodnes.

Jak dobře znáte život slavného zpěváka? Zjistěte to v našem kvízu!

Mohlo by se vám líbit

Waldemar Matuška: Na skláře jeho plíce nestačily, ale hlas měl jako zvon. Po emigraci byly jeho písně zakázané

Waldemar Matuška právem patří mezi naše nejpopulárnější zpěváky. Svým nezapomenutelným hlasem provázel několik generací posluchačů. Jeho písně mají poetiku i říz a dodnes patří do zlatého hudebního fondu. Kromě hudebního talentu měl i herecké nadání. Byl to multižánrový umělec, který po sobě zanechal nesmazatelnou kulturní stopu nejen v Česku a na Slovensku, ale i v USA.
svetzeny.cz
Waldemar Matuška zemřel před 15 lety:
Mohlo by se vám líbit

Kvíz: Znáte české hrady a zámky, na kterých se natáčely české pohádky? Plný počet bodů získá jen opravdový znalec

Kdo by nemiloval české pohádky? Mají své specifické kouzlo, výpravu, kostýmy a v neposlední řadě se většina z nich natáčí na překrásných místech, kterými se Česká republika chlubí. Mezi tato místa velmi často patří i hrady a zámky, které s oblibou navštěvujeme. Otestujte své znalosti - víte, na jakých hradech a zámcích se různé pohádky natáčely?
svetzeny.cz
Zdroj článku