Přejít k hlavnímu obsahu

AZ-kvíz nanečisto: Zodpvězte bez chyby záludné otázky z této populární soutěže a probojujte se až k bankomatu

Kdo by si nepamatoval legendární soutěž AZ-kvíz? Psal se rok 1997, když se odvysílal první díl a vy si nyní můžete na kvízových otázkách vyzkoušet, zda byste došli k vytouženému bankomatu, nebo byste skončili s knížkou jako cenou útěchy. Projdete testem bez chyby?

Vy neznáte AZ-kvíz?

Tomu se snad ani nechce věřit, že by existoval v České republice někdo, kdo nikdo neviděl ani vteřinu z této populární soutěže. Kdyby někdo takový náhodou byl, tady je krátká popis televizního pořadu: Vědomostní soutěž AZ-kvíz, která se připravuje v brněnském studiu České televize pod vedením režiséra Ladislava Cmírala, už svým názvem oznamuje, že vyžaduje od soutěžících co nejširší znalosti. Název koresponduje také s hrací tabulí, na níž jsou otázky skryty pod políčky označenými písmeny abecedy od A do Zet. Soutěž kombinuje tematicky pestré vědomostní otázky se strategickou hrou. Ta spočívá v obsazování polí na hrací tabuli a v jejich propojení do souvislého řetězce, jenž spojí tři strany trojúhelníku.

Mohlo by se vám líbit

Nejrychlejší IQ test: Pouhé tři otázky prozradí, jak vysoká je vaše inteligence

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak vysoké je vaše IQ? Test kognitivní reflexe vám v mnohém napoví. Postačí k tomu tři jednoduché otázky. Na první pohled vypadají jednoduše, ale nenechte se ošálit.
svetzeny.cz

Jdeme na to! AZ-kvíz nanečisto:

Nejznámější vědomostní soutěže v České republice

Vzpomínáte na soutěže jako Riskuj! nebo Kolotoč? Co takhle zabrousit ještě trošku do hlubin naší televizní zábavy. Nejslabší! Máte padáka!, Bingo, Pálí vám to?! Nebo Chcete být milionářem?…

Jímá se vás nostalgie? Chápeme, nás také!

Pálí vám to?! byla česká televizní soutěž, vysílaná mezi lety 2003–2005 na TV Nova. Moderoval jí herec Zdeněk Podhůrský.

Chcete být milionářem? Pořad se poprvé objevil na obrazovkách TV Nova 16. října 2000 a po dvojnásobné změně moderátora se vysílal až do roku 2005. Prvním moderátorem byl Vladimír Čech, který je se soutěžním pořadem spojován dodnes, nahradil ho herec Martin Preiss a poslední díly uváděl Ondřej Hejma.

Nejslabší! Máte padáka! je televizní soutěž, kterou vysílala televize Nova v letech 2002–2004. Soutěž moderovala Zuzana Slavíková. Tento pořad se později stal podkladem pro soutěž Pekelná výzva, kterou vysílala televize Prima Cool.

Na jakou soutěž si pamatujete vy a přáli byste si, aby se vrátila na televizní obrazovky?

Zdroj článku
Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme s lifee - papírová Liška