Přejít k hlavnímu obsahu

Kvíz: Znáte české hrady a zámky, na kterých se natáčely české pohádky? Plný počet bodů získá jen opravdový znalec

Kdo by nemiloval české pohádky? Mají své specifické kouzlo, výpravu, kostýmy a v neposlední řadě se většina z nich natáčí na překrásných místech, kterými se Česká republika chlubí. Mezi tato místa velmi často patří i hrady a zámky, které s oblibou navštěvujeme. Otestujte své znalosti - víte, na jakých hradech a zámcích se různé pohádky natáčely?

Hrady a zámky, které znáte z českých pohádek

České hrady a zámky jsou bohatým zdrojem historie, architektury a kultury, není proto divu, že často slouží jako kulisy pro natáčení filmů a pohádek. Díky své malebnosti a atmosféře se staly oblíbenými místy filmařů, kteří zde našli ideální prostředí pro vyprávění kouzelných příběhů.

Jedním z nejznámějších hradů, kde se natáčela řada pohádek, je hrad Pernštejn. Tento goticko-renesanční hrad, ležící v kraji Vysočina, se objevil například v pohádce "Jak se budí princezny" a "Čert ví proč". Jeho mohutné zdi a tajemné interiéry dodávají příběhům nezaměnitelnou atmosféru. Dalším významným místem je zámek Červená Lhota, který je známý svou pohádkovou krásou. Leží na jihu Čech a jeho červené zdi, obklopené vodním příkopem, jsou ikonické. Pohádka "Zlatovláska" je jednou z nejznámějších, která se zde natáčela. Romantická a magická atmosféra zámku skvěle podtrhuje příběhy plné kouzel a fantazie. Hrad Kost, který se nachází v Českém ráji, je další perlou mezi českými hrady. Jeho zachovalá gotická architektura byla využita například v pohádce "S čerty nejsou žerty". Tento film se stal kultovním a hrad Kost v něm hraje významnou roli, přičemž jeho chladné zdi a středověká atmosféra dodávají příběhu autenticitu.

V českých pohádkách se objevily desítky dalších hradů a zámků. Vybavíte si je?

Mohlo by se vám líbit

Zábavný kvíz: Zkuste uhodnout názvy oblíbených českých filmů podle malé nápovědy

Některé české filmy patří ke klasice, která se se nikdy neomrzí. Můžeme je vidět klidně po několikáté a stejně nás baví a smějeme se hláškám z nich. Zkuste si s námi několik takových snímků připomenout prostřednictvím našeho kvízu. Uhodněte jejich názvy jen podle jediné fotky.
svetzeny.cz

Otestujte se v zábavném kvízu!

Pokud se vám kvíz nezobrazuje, klikněte zde.

 

Zdroj článku