Přejít k hlavnímu obsahu

Kvíz: Také jste ve škole nesnášeli fyziku? Zjistěte, co si z ní pamatujete

Fyzika je fascinující věda, která odkrývá tajemství našeho světa. Ať už jde o každodenní jevy nebo složité kosmické události, fyzikální principy hrají klíčovou roli. Ve škole je ale pro mnohé studenty nenáviděným předmětem. Jak jste na tom byla vy? Vzpomenete si ještě na základní fyzikální poučky a vzorce?

Víte, jak funguje gravitace, která nás drží pevně na Zemi? Nebo jak elektromagnetické vlny umožňují bezdrátovou komunikaci? Zajímá vás, jak Newtonovy zákony pohybu ovlivňují vše, od sportovních výkonů až po kosmické lety? Pravděpodobně si minimálně uvědomujete, že jste o těchto věcech slyšela v hodinách fyziky, i když nešlo zrovna o váš oblíbený předmět. Dokážete tyto znalosti v hlubinách svého mozku najít?

Bez ohledu na to, zda jste byla nadšenou studentkou fyziky, nebo jste jen laik, který chce oprášit své téměř zapomenuté znalosti, tento kvíz je skvělou příležitostí otestovat své znalosti a dozvědět se něco nového. Jak v něm uspějete?

Mohlo by se vám líbit

Kvíz: Jak dobře si pamatujete kultovní seriál Dallas? Otestujte se

Seriál Dallas byl v devadesátých letech pro mnohé české diváky něco jako zjevení. Po desetiletích v komunismu se před nimi najednou otevřel svět bohatých Američanů se všemi jejich problémy i milostnými pletkami. Dallas si získal miliony příznivců nejen u nás, ale po celém světě. Sledovala jste ho také?
svetzeny.cz
Zdroj článku