Přejít k hlavnímu obsahu

Kvíz: Prostě jen tak s batohem. Češi milují trampování. Otestujte, jak se vyznáte v trampském stylu života

Tramping je záliba, která spojuje lásku k přírodě, romantiku, dobrodružství a přátelství. Slovo pochází z angličtiny, u nás jsme v mládí chodili spíše "na čundr". Tramping jako takový vznikl ve 20. letech 20. století v Československu jako hnutí mladých lidí, kteří chtěli utéct z měst a zažít dobrodružství v přírodě. Dnes zažívá svým způsobem obrození a v létě začínají trampům žně. Patříte mezi ně?

Sláva trampingu

Inspirováni americkým Divokým západem, westernovými příběhy a životním stylem kovbojů a zlatokopů, čeští trampové začali organizovat výlety do přírody, kde stavěli tábořiště, zpívali trampské písně a sdíleli společné zážitky. Jejich trampské (česky trempské) osady byly pojmenovány po místech z trampských písní nebo po legendárních postavách z Divokého západu.

I dnes zůstává tramping populární. Moderní trampové možná používají modernější vybavení, ale základní myšlenky a hodnoty zůstávají stejné. Tramping je o úniku do přírody, dobrodružství, přátelství a romantice. Trampové se stále setkávají, zpívají písně u táboráků a sdílejí své zážitkyV posledních letech dochází k obnovenému zájmu o tramping, zejména mezi mladší generací, která hledá únik z hektického městského života a touží po autentických zážitcích v přírodě. Tramping je skvělým způsobem, jak se spojit s přírodou, užít si dobrodružství a navázat nová přátelství.

Není trampování váš šálek kávy a zajímá vás spíš pobyt na vodě? Vyzkoušejte náš kvíz o vodáctví!

Mohlo by se vám líbit

Kvíz: Dovolená za socialismu. Pobyty na příděl, výjezdní povolení i prázdniny pod stanem. Vzpomínáte?

V dnešní době si můžeme cestovat, kam si jen vzpomeneme, a na dovolenou u moře či na chatu na horách se často dostaneme i víckrát do roka. Nebylo tomu tak ale vždycky. V dobách socialismu nás od západních zemí dělila železná opona a možnosti, kde trávit prázdniny, byly omezené. Vzpomínáte?
svetzeny.cz
Zdroj článku