Přejít k hlavnímu obsahu

Kvíz: Poznáte podle fotografií nejoblíbenější hrady a zámky v Čechách a na Moravě? Otestujte své znalosti

Jste-li milovníky historie a kulturních památek, určitě pro vás bude hračka vyplnit si náš poznávací kvíz. Nenechte se zmást úvodní fotkou. Ne všechny hrady a zámky, které jsme pro vás připravili, jsou tak dobře známé. Některé poznají jen skuteční znalci. Patříte k nim i vy?

Hrady a zámky jsou v Čechách a na Moravě neodmyslitelnou součástí naší historie, kulturního dědictví a turistického ruchu. V historii hrady plnily především obrannou funkci a byly sídly feudálních pánů. Později, v období renesance a baroka, se v Čechách a na Moravě začaly stavět zámky jako reprezentativní sídla šlechty a královských rodů. Některé nepřečkaly a zbyly po nich jen trosky a rozvaliny, jiné se dochovaly v celé své kráse. 

Mohlo by se vám líbit

Simona Krainová ukázala nové bydlení: Své fotografie v nadživotní velikosti a luxus, ze kterého přechází zrak

Modelka a podnikatelka Simona Krainová (50) nechala fanoušky nahlédnout do úchvatného bytu, který všem vyrazil dech. Jak to na sociálních sítích bývá, kritice se stejně nevyhnula. Co sledujícím vadilo tentokrát? Simoniny fotky v životní velikosti to nebyly!
svetzeny.cz

Hrady a zámky v ČR právě otevírají

Hrady i zámky bývají vděčným cílem turistických výletů. Sezona právě začala, takže pokud se chystáte za jejich poznáním, máte i letos možnost. Všude můžete obdivovat nejenom architekturu a výzdobu, ale také se dozvědět mnoho zajímavostí o historii a životě v minulosti. Často se v rámci těchto objektů konají i kulturní akce, jako jsou koncerty, divadelní představení či tradiční slavnosti.

Hrady a zámky jsou také důležitým prvkem českého kulturního dědictví a jsou chráněny jako národní kulturní památky. Mnohé z nich jsou dokonce zapsány na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Zdroj článku