Přejít k hlavnímu obsahu

Kvíz: Poznáte oblíbené televizní seriály z 80. a 90. let pouze podle fotografie? Testem by měl bez chyby projít téměř každý

Přelom osmdesátých a devadesátých let přinesl celou řadu televizních seriálů, které byly tak populární, že se dočkaly mnoha pokračování. Dodnes na ně většina z nás ráda vzpomíná. Vraťte se s námi trochu nostalgicky do této jedinečné éry. Připravili jsme pro vás zábavný kvíz. Poznáte oblíbené seriály z tohoto období pouze na základě fotografií? Měla by to být pro vás hračka.

Na přelomu osmdesátých a devadesátých let ještě neexistovaly žádné streamovací platformy, které známe dnes. Nebyl žádný Netflix, HBO Max ani Voyo, a lidé tak byli odkázáni pouze na to, co se zrovna vysílalo v televizi. Možnosti a výběr televizní zábavy byly tak trochu omezené, a tak by měl mít každý z nás dokonalý přehled o tom, jaké seriály byly tenkrát populární. Poznat je pouze na základě fotografií by tedy neměl být pro nikoho problém.

Zeměpisný kvíz: Zkuste poznat hlavní města evropských států pouze podle obrázku. Otestujte své znalosti ze základní školy

Ve škole jsme se naučili spoustu věcí. Ne všechny naučené znalosti jsme ale v běžném životě opravdu využili. O zeměpisu se to ale říct rozhodně nedá. Zeměpisné vědomosti, především znalosti hlavních měst států, patří do základních informací, které by měl znát každý. Dokážete ale hlavní města států poznat pouze na základě obrázků? Otestujte se v zábavném kvízu.
svetzeny.cz

Se seriály se na přelomu 80. a 90. let “roztrhl pytel”

Období 80. a 90. let bylo ve své podstatě jedinečné. Nastala revoluce, a to nejen v politice a módě, ale i v mnoha dalších oblastech. Lidé podnikali a vliv Západu se stále více projevoval v našem každodenním životě, včetně kultury, hudby a filmů či seriálů. Každý z nás na televizní obrazovce hltal něco jiného: někteří propadli kriminálkám, jiní objevovali sitcomy, které se u nás teprve začaly prosazovat a další se nechali unést romantikou. Některé tehdejší seriály se úspěšně dostaly až do vysílání dnešních televizních programů – například seriál "Přátelé" je vysílán stále dokola, stejně jako třeba "Krok za krokem".

Díky novým a rychle se rozvíjejícím technologiím bylo možné se mnohem více věnovat filmové a seriálové tvorbě, která se v té době posunula ještě o kus dál. Téměř každý měl doma televizi a její obsah byl velmi populární. Proto tvůrci vytvářeli mnoho různých formátů, přičemž seriály byly obzvláště oblíbené jak doma, tak i v zahraničí.

Kromě zmíněných seriálů se na obrazovkách objevily i další populární seriály, jako například "Pobřežní hlídka", která si udržela vysokou sledovanost po celé desetiletí, "Dawsonův svět" s romantickým nádechem, ještě romantičtější "Esmeralda", dobrodružná "Doktorka Quinnová", "Beverly Hills 90210", "Čarodějky" a "Sex ve městě", který se po letech vrátil zpět na obrazovky a mnoho dalších.

Kvíz: Cvikla nebo ťava. Otestujte, jak dobře rozumíte slovenštině

Přestože bylo Česko a Slovensko dlouhá léta jedním státem, málokterý Čech si pamatuje a rozumí významu všech slovenských slov. A to i přes to, že jsou si oba jazyky velmi výrazně podobné. Zjistěte, jak dobře rozumíte jazyku našich sousedů vy a otestujte se v zábavném kvízu.
svetzeny.cz

Populární české seriály z přelomu 80. a 90. let

Ani v této oblasti nebyla Česká republika nikterak pozadu. V českém prostředí se v tomto období těšily velké oblibě především některé televizní seriály, které si zamilovaly tisíce lidí. S velkým úspěchem se setkal například komediální seriál "Chalupáři", který vtipným způsobem představoval život na venkově. Medicínský seriál "Nemocnice na kraji města" se stal populárním především díky zobrazení osudů lékařů, pacientů a dalších postav spojených s nemocnicí. Mezi fantasy seriály z té doby patřila "Arabela", která spojovala reálný svět s pohádkovou říší. Pohádkovou Arabelu si zamilovali jak velcí, tak malí diváci.

 

Otestujte se v zábavném kvízu

Pokud se vám kvíz nezobrazuje, klikněte zde.

 

Zdroj článku