Přejít k hlavnímu obsahu

Kvíz: Pardubice, Plzeň nebo Liberec? Poznejte město pouze podle fotografie. Testem bez chyby projde jen opravdový znalec

Hlavní město České republiky, Prahu, pozná podle fotografií snad každý Čech. Co ale taková menší města, která nejsou všem tolik známá? Zkuste pouze na základě fotografie určit, o které české město se jedná. Projdete-li kvízem bez jediné chyby, můžete se považovat za opravdového znalce.

Města v České republice

Česká republika je zemí bohatou na historii a architekturu, což se odráží i v jejích městech. Města České republiky nabízejí širokou škálu zážitků a atrakcí pro návštěvníky z celého světa.

Praha, hlavní město České republiky, je známá svými historickými památkami, jako je Pražský hrad, Karlův most a Staroměstské náměstí. Staroměstské náměstí je obklopeno malebnými budovami v gotickém, barokním a renesančním stylu a je domovem slavného orloje. Pro milovníky kultury a umění nabízí Praha bohatý výběr muzeí, galerií a divadel. Dalším významným městem je Brno, které je známé svou brilantní architekturou, především díky funkcionalistickému UNESCO chráněnému Vily Tugendhat. Brno je také důležitým centrem vzdělání a vědy, s prestižní Masarykovou Univerzitou a řadou výzkumných institucí. Olomouc je dalším významným městem, které se pyšní bohatým historickým dědictvím. Jeho dominantou je UNESCO chráněný Hlavní náměstí s barokní kašnou a sloupem Nejsvětější Trojice. Olomouc je také známá svou živou kulturní scénou a tradičními trhy. Mezi další významná města patří Plzeň, známá svým pivem a historickým centrem, České Budějovice, domov slavného piva Budweiser Budvar a Český Krumlov, malebné město s nádherným hradem a malebnými uličkami, nebo třeba Karlovy Vary, kam se každoročně sjíždí hvězdy z celého světa na mezinárodní filmový festival. Kromě jmenovaných měst ale své krásy, unikátní architekturu a atmosféru nabízí i další menší města.

 

Kvíz: "Myslet na zadní kolečka" a další česká přirovnání. Otestujte se, zda znáte všechna

Český jazyk je překrásný a bohatý, což je patrné zejména v oblasti stylistiky. Půvabně ho dokreslují mimo jiné i nejrůznější přirovnání. Některá z nich jsou zcela zřejmá, jiná si člověk musí dát do dalších souvislostí. V našem kvízu si můžete otestovat, zda je znáte všechna.
svetzeny.cz

Otestujte se v zábavném kvízu!

Zkuste pouze na základě fotografie určit, o jaké město se jedná. Projdete-li testem s plným počtem bodů, jste opravdový znalec.

Pokud se vám kvíz nezobrazuje, klikněte zde.

Zdroj článku