Přejít k hlavnímu obsahu

Kvíz z vlastivědy: Jak dobře znáte Českou republiku? Otestujte si svoje znalosti, testem byste měli projít bez chyby

Vítejte v srdci Evropy, v zemi, kde se snoubí historie s modernitou a kde na vás čekají neuvěřitelná překvapení. Základní informace o naší milované zemi by měl znát každý z nás. Právě tyto znalosti z vlastivědy ze základní školy si můžete otestovat v našem kvízu. Držíme Vám palce!

Smysl života podle znamení zvěrokruhu: Blíženci sbližují lidi, Váhy touží po spravedlnosti

Také si pokládáte věčnou otázku: “Jaký je smysl života?”. Ať už chcete vědět, jaký je ten váš smysl, proč jste tady nebo hledáte hluboké odpovědi, nejrůznější teorie a přesvědčení, které jsou známé napříč kulturami. Hledání smyslu je přirozeně zakořeněno v naší přirozenosti. Už od dávných dob se lidé zabývali těmito otázkami. Smysl života můžete odhalit například podle astrologie. Jaký je váš smysl života podle znamení zvěrokruhu?
svetzeny.cz

Pivní ráj

Česká republika je zemí s bohatou pivní tradicí, a proto není divu, že se zde nachází největší pivní konzumace na světě na jednoho obyvatele. A co víc – nachází se tu největší pivovar na světě, Plzeňský Prazdroj. Nejenže si můžete vychutnat lahodné pivo, ale můžete se také projít historickými pivovary, které vám přiblíží proces vaření tohoto zlatavého moku.

Opuštěný hrad

V blízkosti Prahy se nachází slavný hrad Karlštejn, který kdysi sloužil jako pokladnice českých králů. Ale víte, že na tomto hradě žijí i krásní bílí pávi? Jejich přítomnost dodává hradu ještě tajemnější atmosféru a krásu. Navštivte místní zoopark a uvidíte více než jen krásné pávy.

Slavná astronomická hodinová věž

Pražský orloj je jedním z nejstarších stále funkčních astronomických hodin na světě. Každou hodinu se zde shromáždí zvědaví turisté, aby sledovali unikátní pohyb figurek a zvuky, které zde zazní.

Vítejte v Krumlově

Malebné město Český Krumlov je jako z pohádky. Jeho kouzlo spočívá v úzkých uličkách, historických budovách a okouzlujícím hradu, který se tyčí nad městem. Projděte se podél řeky Vltavy a užívejte si romantickou atmosféru tohoto místa.

Otestujte si svoje znalosti o České republice

Retro kvíz: Víte, co jsou to céčka, nebo disketa? Otestujte si svoje znalosti z 90. let

Silnému ročníku 93 klepe tento rok na dveře třicítka, ale rozhodně se nikomu nechce nazývat 90. léta retrem. Ovšem výrazný pokrok během let vytváří dojem, jako by 90. léta byla opravdu neuvěřitelná historie. Otestujte se v našem zábavném kvízu a připomeňte si ikonické milníky 90. let.
svetzeny.cz
Zdroj článku