Přejít k hlavnímu obsahu

Kvíz: Jak dobře znáte jediné české metro v Praze? Otestujte, jak se vyznáte v jednotlivých stanicích i historii

Málokdo zřejmě neměl aspoň jednou za život příležitost projet se pražským metrem. Ať už jste se v Praze narodili, nebo jste se do hlavního města nastěhovali později, případně do něj zavítali jen v rámci školního výletu nebo služební cesty, metru jste se pravděpodobně nevyhnuli. Co o něm ale ve skutečnosti víte?

Bez metra v Praze by městská doprava v hlavním městě pravděpodobně již dávno zkolabovala. Podzemními vlakovými soupravami se denně přepraví kolem milionu cestujících, kteří se tak přemisťují do školy, do práce, na nákupy i za zábavou a rodinnými událostmi. Tři trasy metra už Praze přestávají stačit, a tak je v přípravě i čtvrtá.

Pražské metro toho za dobu své existence zažilo mnoho. Zatopené stanice během velkých povodní v roce 2002, prázdné vagóny v době koronavirové pandemie, řadu sebevrahů, ale i třeba nadšený dav fanoušků hokeje, který letos radostí z vítězství českých hokejistů ve finále mistrovství světa skákal ve vagonech tak, že souprava nemohla pokračovat v jízdě. Stanice metra měnily jména, vznikaly nové a přestavovaly se staré. Máte v těchto událostech přehled? Zjistěte to v našem kvízu!

Mohlo by se vám líbit

Kvíz: Holocaust, nacisti, Mnichovská dohoda. Vyzkoušejte si, jak se orientujete v událostech a faktech 2. světové války

Druhá světová válka je jednou z nejvýznamnějších a nejničivějších událostí v moderní historii lidstva. Tento globální konflikt, který probíhal mezi lety 1939 a 1945, zasáhl téměř každý kout světa a měl hluboký dopad na miliony lidí. Každý člověk se s válkou tehdy setkal buď přímo, nebo nepřímo. Válka byla charakterizována nesmírným utrpením, ale také hrdinskými činy a neuvěřitelnou odvahou mnoha jednotlivců.
svetzeny.cz
Zdroj článku