Přejít k hlavnímu obsahu

Vážně nemocná Céline Dion v očekávaném dokumentu: „Klidně se na pódium doplazím”. Zpěvačka věří, že bude znovu koncertovat

Její hity zná celý svět. Céline Dion (56) je hudební hvězdou první kategorie, a když oznámila, že trpí nevyléčitelnou chorobou, všichni zůstali jako opaření. Nejen skalní fanoušci sledují zpěvaččin boj s nemocí. O náročné cestě, kterou si autorka nesmrtelných hitů prochází, natočila dokument. První ukázky, jež se nyní objevují, vhání slzy do očí. Statečná Céline totiž bez obalu ukazuje, jak vypadají její dny, kdy jí vše vyčerpává, ale přesto se nevzdává snu, že znovu vystoupí na ta největší koncertní pódia.

Vzácné neurologické onemocnění se nazývá Stiff-Person Syndrome a postupně ochromuje celé tělo. Zjednodušeně řečeno se pak z pacientů stávají „lidské sochy”. Zpěvačka se se svým bojem svěřila na sociálních sítích a natočila také velmi silný dokument, jenž zasáhne i ty největší cyniky.

Slzy, vyčerpání a velký boj s nemocí

Po zjištění smutné diagnózy musela Céline zrušit naplánované koncerty a oznámit fanouškům důvod tohoto rozhodnutí. Samozřejmě má jejich velkou podporu a zprávy, které od nich dostává, jí dodávají sílu. Do nekončícího boje s nemocí se pak pustila s velkou vervou. Mnohokrát si sáhla na úplné dno, kdy došlo na slzy a celkové vyčerpání. To vše je v dokumentu až surově zaznamenáno. Dion šla na dřeň a nechtěla přikrášlovat realitu. Naopak, ukázala, jak se žije člověku s nemocí, z níž není úniku…

„Budu se plazit, ale nezastavím se”

Zranitelnost, smutek, každodenní strasti, ale i malé radosti z pokroků. Očekávaný snímek I Am: Céline Dion (Jsem Céline Dion) vzbuzuje už nyní velké emoce. Z traileru, jež zpěvačka vypustila do světa jako malou ochutnávku, až mrazí. Céline se zcela oddala do péče doktorů, kteří se o ni starají. Bohužel, nemoc nejde vyléčit, ale s pomocí odborného dohledu a správných cviků dokáží lékaři zpomalit průběh vážného onemocnění. Rodina, fanoušci a především samotná zpěvačka neztrácí naději, i když je to pro ni vše velmi bolestné. „Není těžké udělat show, je těžké ji zrušit. Každý den tvrdě pracuji, ale musím přiznat, že to je boj. Strašně mi to chybí, lidé mi chybí. Když nebudu moct utíkat, budu chodit. Když nebudu moct chodit, budu se plazit. Ale nezastavím se,“ prozradila Dion se slzami v očích.

Emotivní ukázka z dokumentu I Am: Céline Dion

Céline v dokumentu prozradí celou pravdu

Velké odhodlání je však část úspěchu a toho si je Céline moc dobře vědoma. Z toho důvodu také přemýšlela, kdo by měl sedět v režisérském křesle a dokázal by zdokumentovat všechny její slabiny bez jakýchkoliv příkras. „Chci, aby se tenhle příběh vyprávěl důstojně. Vážím si sebe i svých fanoušků natolik, že toužím, aby znali celou pravdu," uvedla Dion, že nejen z tohoto důvodu si nakonec pro natočení její životní cesty vybrala dokumentaristku Irene Taylor. Režisérka není žádným nováčkem a na svém kontě má dokonce nominaci na Oscara. „Když jsem potkala Irene, okamžitě jsem věděla, že ona je ta pravá,“ dodala zpěvačka, pro kterou je výsledný snímek také odkazem pro stejně nemocné pacienty. Céline se tak rozhodla s až brutální upřímností pustit miliony fanoušků do svého největšího nitra a povyprávět svůj životní příběh. 

Dokument můžete exkluzivně vidět od 25. června na Prime Video. 

Zpěvačka dnes již legendárního hitu ‚‚My heart will go on" se svou nemocí statečně bojuje. Bohužel není jediná, kdo trpí nevyléčitelnou chorobou. Srdce trhající je také pohled na hollywoodského idola Bruce Willise, jenž bojuje s afázií.  

Céline Dion je legendou na hudebním poli
Zdroj článku