Přejít k hlavnímu obsahu

Zpěvačka Céline Dion prohrává svůj boj: Neovládá svaly a zřejmě už nebude moct zpívat

Info ikona
Zpěvačka Céline Dion

Kanadská zpěvačka Céline Dion v poslední době bojuje se zdravotními komplikacemi, které jí významně ovlivňují a kvůli tomu musela nejdřív posouvat a následně i rušit své turné. Před rokem světu oznámila, že trpí Stiff-Person Syndrome, takzvaně syndromem ztuhlého člověka. Její zdravotní stav se zhoršuje, jak informovala její sestra Claudette Dion. Zpěvačka nemůže ovládat svaly a zřejmě už nebude moct zpívat.

Kanaďanka Céline Dion je především zpěvačka oceněná několika cenami Grammy. V roce 1981 zaujala demonahrávkou Reného Angélila, osobního manažera, který se rozhodl jí pomoci. Ten se poté také stal jejím milovaným manželem. Prožili spolu dlouhé roky, na chvíli přerušila kariéru, aby se o manžela starala, když mu byla diagnostikována rakovina jícnu. V roce 2010 se jí narodily dvě děti: Eddy a Nelson. O šest let později René Angélio zemřel. Loni zpěvačka světu oznámila, že trpí syndromem ztuhlého člověka.

Co je syndrom ztuhlého člověka?

Stiff-Person Syndrome, takzvaně syndrom ztuhlého člověka, je vzácná progresivní neurologická porucha. Pacienti s touto nemocí mohou trpět ztuhlými svaly trupu, paží nebo nohou. Může se objevovat větší citlivost na hluk a hlučné prostředí, na doteky a emoční stres, který může být spouštěčem svalových křečí. Někteří pacienti se začnou hrbit, jiní zase mohou mít problémy s chůzí nebo pohybem. Mohou hrozit pády, jelikož reflexy nefungují tak, jak mají. Nemoc postihuje v průměru jednoho člověka z milionu a až dvakrát častěji se s tímto onemocněním perou ženy než muži. Zatím není přesně jasné, co syndrom ztuhlého člověka způsobuje. Výzkum naznačuje, že to může být důsledek autoimunitní reakce.

Proměna krásné Céline Dion: Zpěvačka prohrává boj s nevyléčitelnou nemocí

Céline Dion, jedna z nejvýznamnějších hudebních ikon naší doby, se nedávno ocitla na křižovatce mezi uměleckým úspěchem a zdravotními potížemi. Po neuvěřitelných úspěších na pódiu se rozhodla sdílet svůj osobní boj s vzácným neurologickým onemocněním známým jako syndrom ztuhlé osoby. Prohlédněte si v naší galerii, jak šel s krásnou zpěvačkou čas a jak vypadá nyní.
svetzeny.cz

Dion musela zrušit světové turné

V prosinci loňského roku se svět dozvěděl o nemoci slavné zpěvačky. Turné se posouvalo a všichni doufali, že se nemoc zmírní a slavná diva opět vystoupí. V květnu letošního roku však sama Céline Dion zrušila své Courage World Tour, a to kvůli vzácné neurologické poruše. Přes svalové křeče a ztuhlost by zřejmě nemohla plnohodnotně vystupovat. Celkem 42 koncertních zastávek se tak svého idolu nedočkají. „Je mi líto, že vás všechny ještě jednou zklamu. Opravdu tvrdě pracuji, abych znovu získala svou sílu, ale turné může být velmi obtížné, i když jste 100%. Není vůči vám fér stále odkládat vystoupení. I když mi to trhá srdce, bude nejlepší, když teď všechno zrušíme, dokud nebudu opravdu připravená vrátit se na scénu. Chci, abyste všichni věděli, nevzdávám se… A nemůžu se dočkat. Uvidíme se znova!,” uvedla na svém instagramovém účtu Céline.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Zpěvačka nemůže ovládat svaly a zřejmě už nebude moct zpívat

Nové informace o zdravotním stavu o zpěvačky soundtracku My Heart Will Go On prozradila její sestra. Claudette Dion v rozhovoru pro francouzský magazín 7 Jours uvedla: Nemá kontrolu nad svými svaly. Co mi trhá srdce je, že byla vždy ukázněná. Vždy tvrdě pracovala. Naše matka jí vždy říkala: Uděláš to dobře. Uděláš to pořádně,” citoval sestru slavné zpěvačky magazín Todayonline.com. Je pravda, že v našich a také jejích snech je cíl vrátit se na scénu. Jak je to v její kapacitě? To nikdo neví, protože hlasivky a srdce jsou také svaly,” přiznala Claudette. Céline Dion momentálně žije v Las Vegas, kde je se svou sestrou. Dostává se jí veškeré dostupné péče, podstupuje léčbu lékařů, kteří se specializují na syndrom ztuhlého člověka. Nyní nezbývá nic jiného, než jen doufat, že se světová star, jejíž hity jsou známé po celém světě, dočká dobrých zpráv.

Céline Dion
Zdroj článku