Přejít k hlavnímu obsahu

Ohnivá láska Růžičkové s manželem Jiřím: Za seznámení mohla Bohdalka, která je svým pletichařením také často usmiřovala

Legendární a nezapomenutelná Helena Růžičková (†67) žila ve šťastném manželství se svou velkou láskou Jiřím Růžičkou (†71). Partneři se přitom málem nevzali a musela zasáhnout Jiřina Bohdalová (92). Oblíbená herečka díky svému pletichaření a výmyslům zachránila svatební den své velmi dobré kamarádky. Poté ještě mnohokrát Jiřina usmiřovala rozhádané manžele a vždy se jí nějakou malou lží podařilo, aby si nakonec padli okolo krku.

Úžasné dámy našeho filmového nebe se poznaly ještě předtím, než se Helena stala herečkou. Tehdy pracovala jako zubní laborantka a Bohdalové spolužák z DAMU lákal Růžičkovou na hereckou školu. Nebyl jím nikdo jiný než právě Jiří, jenž se stal její osudovou láskou. 

Bohdalová dala dohromady Růžičkovou s Jiřím

Stejně, jako ve svých rolích, byla Helena fortelnou ženou i v soukromém životě. Nenechala si do ničeho mluvit a byla pěkně tvrdohlavá. Když se dala dohromady s Jiřím, občasné hádky byly na pořadu dne. ‚‚Pamatuji si, že ještě, než byli svoji, tak už spolu bydleli ve Faustově domě na Karlově náměstí, v prvním patře, v takovém malém bytečku. Byla jsem tam často, protože jsem je dávala dohromady,” vzpomíná Bohdalová v knize Slunce, seno… na své již zesnulé přátele. Když se Helena s Jiřím pohádali, nastoupila opět Bohdalka a pro změnu znesvářený pár usmiřovala. 

Pletichařením Jiřina zachraňovala Helenin vztah

Italská domácnost nebyla u Růžičkové výjimkou a Jiřina se tak něco najezdila. Nevinnou lží a jemným pletichařením se herečce vždy podařilo, aby si rozhádané hrdličky padly zase okolo krku. „Když měli nějakou krizi, každého jsem posadila do jedné místnosti, a hučela do nich. Jirka si třeba stěžoval, jak s Helenou nebude, že se chová jako domovnice, a já mu říkala, jak ona sedí vedle a zoufale pláče. Tak mu jí začalo být líto,” popsala oblíbená herečka, jakou používala taktiku. ‚‚ A pak jsem šla za Helenou, která byla naopak v ráži, a taky, že s Jirkou nebude, protože vypadá jako blbec. A já zase – Heleno, kdybys ho teď viděla, jak tam bulí,” dodala Jiřina se smíchem. Nakonec jim šla také na svatbě za svědka, protože kdo jiný by měl stvrdit svým podpisem jejich nehynoucí lásku… 

Skandál, který řešila i STB: Opilá Růžičková předvedla pád do klavíru a skopala kolegy

Jako Škopková z Troškovi trilogie Slunce seno měla Helena Růžičková vyřídilku přímo parádní. Ovšem ne na hony vzdálenou od reálného života. Spis agentů Státní bezpečnosti mluví dokonce i o tom, jak Růžičková značně posilněná alkoholem poslala do p*dele celé divadlo...
svetzeny.cz

Na svatbu nemuselo vůbec dojít

Zcela nečekaně předcházela svatebním zvonům hádka a na obřad ani nemuselo dojít. Zasáhnout tak musela opět Jiřina. ‚‚Měly být zásnuby a dopadly blbě. Jirkova maminka nemohla, moje se namíchla, já jsem se namíchla,“ vyprávěla kdysi samotná nevěsta s tím, že ona trucovala v kuchyni a Jiří v pokoji. Bohdalka do každého z nich ‚hučela”, jak je to tomu druhému líto. ‚‚Jiřina přišla do kuchyně a říká mi: Heleno, kdybys slyšela, jak ten Jirka o tobě nádherně mluvil. A já na to říkám: Ten blbej Číňan se šikmýma očima, toho si v životě nevezmu! Ona běžela do pokoje, aby mu napovídala ódy, co na něj pěju,” popsala Růžičková, jak Bohdalová zachránila herecké manželství.

Po boku Jiřího pak Helena strávila krásný život. Narodil se syn Jiří, kterého známe jako tlustého Josefa z trilogie Slunce, seno. Bohužel se mu extrémní obezita a s ním spojené selhání orgánu stalo osudným a zemřel v pouhých čtyřiceti třech letech. Legendární herečka tak přežila oba nejdůležitější muže svého života a před dvaceti lety za nimi odešla do nebe.   

Nezapomenutelná Helena Růžičková byla excelentní v každé své roli
Zdroj článku