Přejít k hlavnímu obsahu

Herec Václav Neužil: Představitel Zátopka přiznává, že chodí na terapie. Doma má kopii známé herečky, ale Oldu neprosadil

Patří k našim nejobsazovanějším hercům a do svých rolí jde vždy naplno. Václav Neužil (44) je excelentním umělcem, a navíc o něm není slyšet ani v souvislosti s nějakými skandály. Své soukromí si velmi hlídá a do médií o sobě mluví s rozmyslem. Nemá však problém přiznat, že chodí na terapie. Rád se také pochlubí svou krásnou manželkou Lenkou, již si lidé pletou s její slavnější sestrou.

Pokud jste viděli film Zátopek, musíte uznat, že Václav podal výkon hodný Oscara. Přesto neměl po studiích na JAMU na růžích ustláno a práci nejdříve sháněl velmi těžce. Jednou nohou byl na „pracáku” a druhou v malinkých divadélkách, kde ho ale zářná kariéra nečekala.

Vysněná divadelní nabídka

Stejně jako mnoho dostudovaných mladých herců si myslel, že na něho všude čekají. Obepisoval divadla, kde by se rád uchytil. Bohužel odpovědi nepřicházely a Václav byl už trochu zoufalý. Zahrál si sice v Národním divadle v Brně či v Divadle Na zábradlí, ale stálé angažmá to pořád nebylo. V Neužilově případě však platilo přísloví „kdo si počká, ten se dočká” a nakonec přišla nabídka, která se neodmítá a mnoho herců by se za ni s nadsázkou upsalo ďáblu - telefonát z Dejvického divadla. Nejdříve tam Václav hostoval a později získal angažmá.

Herecký sen a cena Český lev

Od té doby se Václav prakticky nezastavil. Televizní diváky zaujal v úspěšném seriálu Čtvrtá hvězda, kde se to hvězdami Dejvického divadla jen hemžilo. Po boku Ivana Trojana exceloval ve Světu pod hlavou a natáčí jeden úspěšný film za druhým. Za zmínku stojí mimo jiné samozřejmě film Zátopek. Na roli legendárního běžce trénoval neskutečných pět let a neměl problém projít i obrovskou fyzickou proměnou. „To je hercův sen, ta možnost změnit se v někoho jiného. Je to vlastně princip herectví,” uvedl Václav pro web Vlasta.cz a po zásluze si za svůj výkon odnesl cenu Český lev. Odměna za náročnou roli to byla krásná, ale herecká branže je občas zrádná v tom, že je velmi těžké si „netahat” práci domů. 

Mohlo by se vám líbit

Osudová láska Ivana Trojana a manželky Kláry: Rozchod hereckého páru po 30 letech všechny šokoval

Byli prototypem skvěle fungujícího vztahu a neutuchající oddanosti. Vždy, když se Ivan Trojan (59) objevil s manželkou Klárou (52) ve společnosti byla z nich i po mnoha letech cítit vzájemná láska a porozumění. O to větším šokem byla informace, že se herecký pár rozchází.
svetzeny.cz

Kopie slavnější sestry

O tom by mohly partnerky našich vynikajících herců napsat knihu nebo rovnou scénář k filmu. Nejinak tomu bylo i ve Václavově případě. Žena mu dala zpětnou vazbu. „Říkala, že dva roky žila se Zátopkem, že je ráda, že už to má za sebou. Pak mě upozornila, že když dělám na nějaké roli, tak žije s jinými lidmi doma a že to není úplně příjemné,” svěřil Václav upřímně pro Iglanc.cz s tím, že jí musel dát za pravdu. Ostatně, do své manželky je oblíbený sympaťák stále zamilovaný až po uši. Produkční Lenka je starší sestrou herečky Eriky Stárkové (39), kterou všichni znají díky postavě Dáši (původně bratr hlavního hrdiny, který ale prošel tranzicí) ze seriálu Most! Lidé si sestry neustále pletou a není se čemu divit - dámy vypadají jako dvojčata

Václav chtěl mít doma Oldu

Partneři spolu mají šestiletého syna Vincenta, jehož jméno si manželka prosadila. Tatínek pro něho chtěl totiž jméno úplně jiné. „Měl být Oldřich. Mám rád dva české herce – Oldřicha Kaisera a Oldřicha Novýho. Říkal jsem si tak trochu ze srandy a trochu vážně, že syna pojmenuju Olda. Když na to došlo, vytáhl jsem na ženu Oldu, a ona řekla, že v žádném případě,“ prozradí Václav se smíchem v pořadu 7 pádů Honzy Dědka s tím, že také jeho otec ho původně pojmenoval jinak, ale zasáhl nejstarší z rodu. „Děda tam vlítnul a řekl, že musím být Vašek po nich. Jsem čtvrtý v rodině,” zavzpomínal Neužil, jenž měl chvíli v očkovacím průkazu jméno Jan. 

Na terapiích herec odkrývá bolestnou minulost

Vytížený herec si své soukromí velmi hlídá a nějaký ten malý skandál byste na něho těžko hledali. Nemá potřebu, aby „vyskakoval” z titulních stránek a ani na nějaké bujaré večírky ho neužije. Do svého života nechal nahlédnout jen v případě přiznání, že pravidelně dochází k terapeutovi. Chodím na terapie, protože jak člověk stárne tak se o sobě víc a víc dozvídá. Já jsem už snad za krizí středního věku, co se týče chlapa. Takže i díky tomu se nebojím rýpat to svých zranitelných míst,” přiznal Václav webu Lp-life.cz s tím, že člověk by se neměl bát říci o odbornou pomoc. Není to nic, za co by se měl kdokoliv stydět. A má pravdu…

Václav ze svého života alespoň něco málo prozradil. Víte však, jaké tajemství skrývá charismatický idol žen Stanislav Majer?

Václav Neužil má na svém kontě mnoho rolí a jednu krásnou manželku
Zdroj článku