Přejít k hlavnímu obsahu

Svatební trend: Tuhle módu si buď zamilujete nebo nesnášíte. Černé svatební šaty jsou hitem

Info ikona
svatení šaty

Sen v bílém - nebo spíše černém? Mnoho nevěst nyní volí tmavé svatební šaty, doplňky a dekorace. Co říkáte na svatební trend, který je na neuvěřitelném vzestupu? Extravagance nebo nevkus?

Svatební sezóna 2022 bude jednou z nejrušnějších a nejvíce vzrušujících, protože páry si vynahrazují zrušené, upravené a odložené oslavy své lásky. Kromě výzdoby, hudby, jídla a místa je samozřejmě v popředí i nákup svatebních šatů. Tradiční je bílá nebo "špinavě" bílá. 

Bílé šaty přestávají být trendem číslo 1

V posledních letech se ale také mnoho žen stále častěji objevuje před oltářem v pestrobarevných šatech. Jasně růžová, světle hnědá nebo modrá byly často volbou mnoha nevěst. Ale trend 2022 se stává ještě zvláštnějším! Do popředí se začíná dostávat černá barva. Netradiční svatby v černé barvě přinášejí do svatebního dne svěží vítr, ať už jde o šaty, dorty, nápisy nebo dekoraci.

Černé svatební šaty jsou aktuálně na mysli každé nastávající. Jsou zvláště vhodné pro boho nebo gotické svatby. Rostoucí obliba se odráží i v inspirační platformě Pinterest. Například vyhledávací dotaz „černé šaty na svatební hostinu“ ukazuje 10násobný nárůst! Černá se tedy nehodí jen pro každodenní použití, ale – na rozdíl od všech klasických představ – i pro moderní svatby. Jenže humbuk kolem tmavé barvy nezůstane jen u šatů! Vzrostl počet „nápadů na černé svatby“ 6x a vyhledávání výrazu „černé svatební dorty“ vzrostly o neuvěřitelných 94 %.

Tmavé svatby jsou trendy

Tuto svatební sezónu jsou v módě černé šaty a černé dekorace. Nevěsty hledají netradiční svatební barvy na šaty, nehty a ozdoby:

  • "Temné svatební nápady" (59x nárůst) 

  • "Černé a estetické" (39x nárůst) 

  • "Černé matné nehty" (50x nárůst) 

  • "Svatební párty v černých šatech" (34x nárůst) 

A mimochodem, super vkusně vypadají i černé talíře, svíčky a spol.