Přejít k hlavnímu obsahu

Máte svatbu na podzim? Svatební šaty z Elody vás okouzlí na první pohled, ale hlavně i zahřejí!

Info ikona
Svatební salon Elody Praha

Podzimní svatby jsou velmi oblíbeným obdobím na pořádání svatby. Nemusíte čelit nesnesitelnému vedru, zůstávají krásné západy slunce, příroda čaruje s barvami a svatební fotky tak dostávají nový jedinečný rozměr. Ovšem musíte počítat s chladnějším počasím, nebo dokonce podzimním deštěm, a proto je důležité si vybrat i správné svatební šaty.

Ženiši to mají velice jednoduché, kombinace košile, vestičky a saka poskytuje velké množství variant, ale co nevěsty? Jaké šaty vybrat, aby v nich bylo celý den příjemně?

Dlouhý rukáv na svatebních šatech

První, co vás nejspíše napadne, jsou svatební šaty s delším rukávem. Může být jak 3/4, tak i dlouhý až k zápěstí, krajkový nebo pouze průhledný ze síťoviny. Pak už velmi záleží na vašem osobním stylu a charakteru vaší svatby.

Máte rádi jednoduchost? Tak to vám určitě můžeme doporučit vzdušnější sukně s dlouhým krajkovým rukávem. V případně tohoto materiálu musíte částečně počítat, že nehřejí tolik jako materiály těžší a celkově bohatší. Splývavé sukně mají jen pár vrstev, takže tak dobře nedrží teplo. Pokud ale nechcete být za princeznu se sukní do „A“, může to být podzimní varianta právě pro vás.

Info ikona
Šaty Corinn z Elody Praha

Vrstvení nebo bohatší sukně

Jak jsem již zmínila, některé materiály, nebo jejich zvrstvení, vás udrží více v teple. Ne všechny nevěsty preferují rukávy a raději zvolí lehký přehoz, bundičku, nebo “all time favorite” džínovou bundu.

Pokud zvolíte model bez rukávů, tak počítejte s těžším materiálem. Například jemný satén a těžší bohatější sukně jsou velmi dobře kombinovatelné, jak se svatbami ve stodole, tak i na zámku. Pro takový model doporučujeme například černý křivák, nebo bolerko díky střihu bez rukávů. Pak budete zaručeně v teple i v chladnější dny.

Kdo se nemůže rozhodnout, jestli chce rukávy, nebo ne, může zvolit takové svatební šaty, které jsou 2 v 1! Pak se lze převlékat podle situace. Čeká vás tanec? Odhodíte část šatů a můžete se odvázat. Jdete se ven fotit? Vezměte ho zpět a užijte si venkovní počasí.

Info ikona
Svatební šaty Ramona z Elody Praha

Uzpůsobte svatbu

Sluší vám lehký střih, ale přesto chcete svatbu na podzim? Běžte do toho! Najděte svatební místo s dostatečnými prostory a přesuňte veškerý program dovnitř. Nemusíte se tak obávat prochladnutí, nečasu a užijte si svůj velký den v jakýchkoli šatech nehledě na okolnosti. Vyběhnutí na pár fotek zvládnete vždy i v zimě.

Přejeme, ať najdete ty pravé svatební šaty, a užijete si svatbu na plno!

 

Měření