Přejít k hlavnímu obsahu

Toužíte po dětech? A znáte unikátní akci „Dny plodnosti“?

Info ikona
rodina

Když se vydáte na procházku a rozhlédnete se okolo sebe, potkáte pravděpodobně spoustu maminek s kočárkem, uslyšíte dětský smích, uvidíte spoustu mateřských objetí nebo uslyšíte nadšený křik při dětských hrách. Tohle všechno je pro každý pátý pár zraňující zraňující pohled. Ne každý se totiž po pár týdnech snažení kouká na těhotenský test s pozitivním výsledkem.

Přirozenost nebo bolestný proces?

Ačkoliv mnoho lidí stále žije v domnění, že možnost mít děti, je přece naprostá samozřejmost, nemálo párů moc dobře ví, jak náročná tato cesta může být. I z tohoto důvodu znovu letos centrum reprodukční medicíny ISCARE připravilo akci, která má za cíl zvýšit povědomí o problémech spojených s početím a poruchách plodnosti. Přijít se poradit o reprodukčním zdraví není žádné stigma a čím dříve se na případné problémy přijde, tím snáze se dají většinou řešit.

Pokud se partneři víc než rok snaží, a přesto se jim nedaří otěhotnět, doporučují lékaři odbornou konzultaci. U párů starších 35 let by to mělo být již po půl roce nezdaru. V rámci Dnů plodnosti mohou přijít oba partneři současně, od pondělí do pátku – od 10.00 do 15.00 hodin. V těchto dnech se nemusí pár objednávat nebo mít v ruce doporučení od obvodního či jiného lékaře.V ISCARE lze pak bez ostychu a studu rozebrat, jaké problémy je trápí při cestě za vlastní rodinou. Jde tedy o opravdu velmi jednoduchý krok, který může doslova změnit život.

Info ikona
Dny plodnosti

Testy, co napoví mnoho

Během vstupní konzultace v rámci akce Dny plodnosti mají ženy jedinečnou možnost podstoupit přímo na klinice AMH test z krve za cenu 399 Kč. Hodnota AMH je dobrým ukazatelem, zda je počet vajíček dostatečný a plodnost ženy optimální, nebo zda její schopnost otěhotnět již klesá. Je doporučeno, aby si hladinu AMH nechala zkontrolovat každá žena starší 28 let, která přemýšlí o odkladu mateřství.

Muži, za dodržení určitých pravidel, mohou také rovnou podstoupit odběr vzorku pro spermiogram. Všechna tato vyšetření mohou páry podstoupit v jeden den na jednom místě, čímž ušetří čas a dost možná to usnadní jejich rozhodování, jakým směrem se budou dále ubírat. Pokud se vás tato problematika týká nebo víte o někom, kdo se nachází v podobné situaci, mohla by právě tato unikátní akce představovat nový začátek v touze po miminku.

Info ikona
Lacheta

Na obou záleží 

Potíže s otěhotněním řeší stále více párů, celou řadu z nich lze ale úspěšně řešit. Některá řešení ale vyžadují čas, proto čím dříve se na příčinu problémů přijde, tím lépe. Pokud se snažíte více než rok otěhotnět a nedaří se, neodkládejte konzultaci s lékařem,“ vysvětluje primář Centra reprodukční medicíny ISCARE MUDr. Jan Lacheta. „Zároveň je potřeba vyšetřit oba partnery. Snažíme se vždy vyhovět individuálním požadavkům a potřebám obou partnerů a zároveň najít nejvhodnější cestu k početí vlastního potomka,dodává primář Lacheta. 

Pro podstoupení spermiogramu je jedinou podmínkou 2-5denní sexuální abstinence. Výsledky vyšetření je možné už během dvou následujících hodin sdělit telefonicky. „Spermiogram je nejjednodušší vyšetření, kterým vždy doporučujeme párům začít. Je neinvazivní, naprosto bezbolestné a může velmi rychle přinést spoustu odpovědí na otázky týkající se reprodukčního zdraví,“ dodává MUDr. Lacheta. 

Dny plodnosti ISCARE probíhají od 29. května do 9. června 2023, kliniku na Praze 9 můžete navštívit každý všední den, od pondělí do pátku, v době od 10 do 15 hodin. Pokud se vám návštěva termínově nehodí nebo ji nestihnete, nabízejí lékaři ještě možnosti domluvit si online konzultaci zdarma. Pro online konzultaci a další dotazy můžete kontaktovat recepci ISCARE. Kontakt najdete na webu www.iscare.cz.