Přejít k hlavnímu obsahu

Jaké jste znamení podle indického védského horoskopu? Odhalte to svoje

Védská astrologie se dá přirovnat ke světlu, které vás nasměruje na správnou cestu. U nás zatím není příliš známá, vychází z hinduismu, nejvíce je praktikována v Indii a osvětluje životní cestu pohledem do minulosti a současnosti zároveň. Řídí se skutečným postavením hvězd a zohledňuje i otáčení země. Narodíte-li se mezi prvním a osmnáctým dnem daného měsíce, souvisejí s vámi i vlastnosti předchozího znamení. Prozkoumejte svůj indický horoskop!

Méš – 21. 3. – 20. 4.

Jste-li narozeni koncem března a začátkem dubna, jste odvážní, lehce se nadchnete pro danou věc, jste pozitivní a stejně tak nahlížíte i do budoucnosti. Raději věříte v lepší zítřky než si připouštíte skutečnou realitu. Méš je symbolem mužství, dynamiky, nadšení, autority, silné a pevné vůle, touze po získávání nových poznatků, touze po dobrodružství. Když se vás snaží někdo ovlivnit, je zázrak, když se mu to povede. Jste vůdčí typ a víte, co chcete. Nebojte se prosadit, pokud cítíte, že jste v právu. Budete-li k druhým přistupovat přímočaře a laskavě, budou vám naslouchat a stanete se oblíbení. 

Vršabha – 21. 4. – 21. 5.

Lidé narození ve znamení Vršabha patří mezi vyrovnané, klidné, trpělivé, stálé povahy, což se jiným může zdát nezajímavé a nudné. Jste vytrvalí, ale nemáte rádi změny jakéhokoli zaměření. Vršabha je symbolem vnitřní moudrosti, vzdělanosti, vedení a vůdcovství. Naslouchejte svým vnitřním hlasům a intuici. Učte se trpělivě a nechte se vést svou moudrostí. 

Tarotová předpověď od kartářky Alice Cross na týden od 13. do 19. října

Kartářka Alice Cross pro vás připravila tarotovou předpověď na týden od 13. do 19. října. Dozvíte se v ní, který den je třeba si dát pozor na milostné intriky, protože by pro vás nemusely dopadnout dobře, nebo třeba který den vám karta Blázen odhalí vaší identitu a podpoří nové začátky.
svetzeny.cz

Mithuna – 22. 5. – 21. 6.

Lidé narozeni v tomto znamení jsou přítulní, společenští, zvídaví, všestranní a vynalézaví ve všech sférách života. Důležitá je pro vás láska, blízkost, zamilovanost, přitažlivost, vášeň, erotika a vzájemná důvěra. K ostatním se chováte slušně a s respektem. V lásce jste spíš nestálí, tedy do té doby než se skutečně zamilujete a najdete ten pravý protějšek. Upřímně a svobodně dokážete projevit své city a lehce se svěříte lidem, kteří jsou vám blízcí.

Karkata – 22. 6. – 22. 7.

Toto znamení je ověnčeno novou sílou a jasností, touze po změnách k lepšímu, duchovní cestě, radosti ze sebezkoumání, silných emocí a citlivosti. Nebojíte se žádné změny, pokud je k lepšímu, trpíte strachem ze špatné budoucnosti. Pohlédněte do svého nitra a naslouchejte vlastní moudrosti, dokáže vás navést na novou fázi vašeho života. Neohlížejte se do minulosti, jinak vás přemůže úzkost. Pouze uvědoměním svých schopností a dovedností, dokážete vyzrát nad nejistotou.

Sinha – 23. 7. – 22. 8.

Sinha to je vítězství, triumf, sláva, autorita, sebevědomí. Využijte své síly, osobní kvality i nadání a dosáhnete jednoduše vytyčených cílů. Následujte svou intuici a naslouchejte sami sobě. Sinha je symbolem tvořivosti, nadání, vášnivosti, dokážete si vychutnat život a láskyplnou extázi. Největší radost máte, když můžete být svobodný a tím, čím ve skutečnosti jste. Když si uvědomíte svou sílu, máte snahu ovládnout své okolí.

Kanjá 23. 8. – 22. 9.

Znamení Kanjá podporuje schopnost vnímat skutečnou realitu a intenzivně touží po jistotě a zabezpečení, kterých se bude snažit za každou cenu dosáhnout. Zrozenci Kanjá hledají nejlepší cestu ducha, své vnitřní světlo a vnitřní stíny, proto bývají často osamělí a nepochopení. Spojte se sami se sebou, ale zároveň se naučte respektovat názory druhých, jedině tak prožijete spokojený svazek. Když pochopíte, že nemusíte mít z druhých ani z okolí strach, váš strach se rozpustí a navážete vztah s druhými, aniž byste ztratili spojení sami se sebou.

Velký čínský horoskop na rok 2024: Rok Draka přinese změny i hojnost

Čínský nový rok ve znamení Draka začne v neděli dne 10. února roku 2024. Drak je přitom jedním z hlavních symbolů čínské astrologie a je známý svou moudrostí, silou a úspěchem. Přečtěte si, co čeká všech dvanáct znamení zvěrokruhu podle čínského horoskopu.
svetzeny.cz

Tulá 23. 9. – 23. 10.

Tulá znázorňuje rovnováhu mezi životem a smrtí, dokáže ovládat přírodní síly a vnější svět na jedné straně i lidskou povahu a vnitřní život na straně druhé. Vše pro něj musí být vyvážené a promyšlené. Rovnováha se nesmí za žádnou cenu porušit, jinak nebudete spokojení a vyrovnaní. Stále nad něčím dumáte a prahnete po vnitřním klidu a pořádku. Neumíte se zcela uvolnit, a chybí vám důvěra ve vlastní kroky. Vnitřní klid a soustředěnost jsou nejlepším předpokladem, abyste se cítili vyrovnaní. Když se od vás něco očekává, vykonáváte úkol řádně a klidně.  Cítíte-li rozrušení a chaos, hluboce se nadechněte, dokud se neuklidníte. Směřujte svou pozornost spíš na své nitro než na okolí. 

Vrischika - 24. 10. – 22. 11.

Toužíte po spravedlnosti, ale občas zajdete příliš daleko. Neradi se přizpůsobujete a často porušujete pravidla, zvlášť když jste přesvědčeni, že jsou špatná. Ocitnete-li se v nevýhodě a nebezpečí, jdete si za svým dokud nedostáhnete svých cílů. Nejsou pro vás důležité zažité principy, ale váš vlastní instinkt.

Dhanus – 23. 11 – 21. 12.

Toto znamení je zobrazováno jako luk, kterým můžeme něco vystřelit do vzduchu. Je v něm ukryto napětí, skok ku předu a přitom dovednost zachovat si svou pozici a místo. Rozvojem a využitím vaší síly se dokážete osvobodit a vystřelit mysl do výšky. Milujete dokonalou harmonii, vnitřní alchymii, transformaci, tvořivou sílu. Ve vaší duši se odehrává hluboce rozsáhlá, harmonická proměna. Když něco zemře, ihned se rozvine něco nového – nový životní pocit, nové pochopení nebo nový vztah – k sobě samému nebo k druhému člověku. A to všechno se odehraje úplně snadno, téměř samovolně. 

3 znamení, které budou mít v roce 2024 štěstí. Patří mezi ně i to vaše?

Nový rok přinese spoustu příležitostí a nových situací, ať už dobrých nebo špatných. Jaký bude ten váš rok? Dobrý nebo špatný? Kdoví. Možná v něm bude spoustu pozitivních věcí, které vám budou dělat radost a posunou vás k lepšímu životu. A nebo to také nebude váš rok, objeví se pár problémů a nepříjemností, které budete muset řešit a ne vždy to půjde hladce. Jaký bude rok 2024 zrovna pro vaše znamení?
svetzeny.cz

Makara 22. 12. – 20. 1.

Když něco chce Makara dokázat, jde si za svým a nehledí na své city. Jako by číhal jako chladný a trpělivý krokodýl. Nitro zrozence je tvořivé, pyšné, moudré. Za všech okolností musí svůj potenciál vypustit ven, jinak mu pukne srdce. Nesmíte rádi žádné ústupky, pokud jde o váš život a duši. Pyšníte se velkým tvořivým potenciálem, moudrostí v praktických záležitostech a bohatou sexualitou. Vychutnávejte stále svou sílu a své úspěchy, ale zbavte se závislosti. Každá jeho forma vás zotročuje, a nezískáte pak to, co si od toho slibujete. Buďte vděční za vše, čím vás život obdarovává.

Kumbha 21. 1. – 20. 2.

Kumbha na okolnosti nahlíží jinýma očima, je přístupný novým technologiím a poznatkům, potřebuje komunikovat s inteligentními jedinci. Umí přijímat i dávat, ale celý život hledá hlavně sám sebe. Mnoho času tráví přemýšlením, jako by si nedopřál klid a nenašel v sobě mír. Symbolem jsou odevzdanost, inspirace, přijímat a uskutečňovat vize, sebepoznání a sebedůvěra, vyzařování. Využijte každý okamžik, abyste svůj život zasvětili božskému a naučte se ignorovat mysl.

Mína – 21. 2. – 20. 3.

Mína proplouvá ve strachu neznámými vodami, ale umí se bránit a touží po doplutí do čistých bezpečných vod. Kalné a nejisté prostředí nedělá tomuto znamení dobře. Mína má velkou fantazii, občas se v ní zapomene a sní i v realitě. Když pochopíte svou podstatu a napravíte chyby, budete už navždy plout v čistých a průzračných vodách. Ve vašem životě je důležité, abyste byli velmi bdělí a vykonávali své úkoly co nejsvědomitěji. Naslouchejte svému nitru a neopomeňte udělat nic, co víte nebo tušíte, že byste měli udělat.

Zdroj článku