Přejít k hlavnímu obsahu

Jak jste na tom se štědrostí podle horoskopu: Na horních příčkách žebříčku jsou nejen Lvi

Dáváte rádi dárky nebo jste raději, když někdo obdarovává vás? Štědrost je v nás hluboce zakořeněna a někdo by druhému dal i poslední korunu, protože to potřebuje. Jiný si všechno škudlí pro sebe, protože nebudou mít nikdy dost. Jak jste na tom vy? To můžete zjistit podle svého horoskopu. Podívejte se na štědrá znamení zvěrokruhu. Na kterém místě se umístilo to vaše? Začínáme od těch největších lakomců.

Kdo je štědrý podle znamení?

Štědrost je jedna ze sedmi ctností a slovo je známé pravděpodobně ze starého francouzského slova charité. Jde o ochotu dávat, uskutečňovat šlechetné myšlenky nebo činy. Jde také o velkorysost, kdy pomůžete druhým nezištně, rozdělíte se. A právě tohle může odhalit vaše znamení zvěrokruhu. Které znamení je to nejštědřejší?

12. Panna (23. srpna - 22. září)

Panny jsou zemské znamení a jsou velmi soběstačné. Když něco potřebují, udělají to sami, velmi neradi žádají druhé o pomoc. Mnohdy raději zmeškají životní šanci, než by si řekli o pomoc. Jsou to pravděpodobně ti poslední lidé, kteří by někomu dali peníze, pomohli nebo nabídli pomoc.

11. Štír (23. října - 21. listopadu)

Lidé narození ve znamení Štíra jsou velmi dobrými kamarády, kteří vás rádi doprovodí ven, na výlety a podobně, ale nejsou z těch, kteří umí dávat. Jsou asertivní, pravděpodobně tak nedají najevo to, jak jim to je nepříjemné. Nejsou moc na dávání dárků, nemají fantazii.

10. Býk (20. dubna - 20. května)

Potrpí si na praktičnost, nejsou zrovna z těch, kteří rozmařile utrácejí, dvakrát si jednu investici rozmyslí. Snaží se proto vyhýbat nadměrnému dávání peněz a dárky, které vybírá, jsou zásadně smysluplné a praktické. Nečekejte však, že vám dá vše, co má, je tvrdohlavý a pokud nemusí, nepustí ani chlup.

Mohlo by se vám líbit

Horoskop: Tato znamení zvěrokruhu jsou obzvláště majetnická

Tato znamení zvěrokruhu často zacházejí příliš daleko, protože chtějí mít vše a všechny pod kontrolou. Patříte mezi majetnická znamení nebo se umíte krotit? To zjistíte se Světem ženy.
svetzeny.cz

9. Beran (21. března - 19. dubna)

Možná si říkáte, že Berani budou velkorysí, ale ne vždycky to tak je. Mají v sobě určitý sobecký aspekt, který jim velí kupovat si dárky a věci, které chtějí, sami. Svým blízkým umí pomoci, ale nejsou ti, kteří hodí do klobouku pár mincí pouličnímu umělci.

8. Blíženci (21. května - 20. června)

Blížencům nedělá problém vybrat pro druhé dárky k narozeninám, ale pokud je naštvete, pak mohou klidně “zapomenout”, že jste nějaké měli. Jde o znamení dvou tváří a podle toho také jednají. Když se hřejete na jejich výsluní, pak jste zahrnováni štědrostí, pokud ne, pak vás přehlédnou jako širou pláň.

7. Kozoroh (22. prosince - 19. ledna)

Další praktické zemské znamení, které bere štědrost jako svou součást. Jako něco, co se sluší a patří. Když však je na talíři poslední chlebíček nebo je už jen poslední kousek čokoládového dortu, Kozoroh si jej syslí pro sebe.

6. Rak (21. června - 22. července)

Raci jsou velmi sympatičtí a řídí se hodně emocemi. Umí být velmi štědří a druhým lidem velmi rádi pomáhají. Jsou to ti, kteří dají svou poslední korunu lidem, kteří to potřebují. Rádi se cítí potřební a milují, když mohou druhým pomoci.

Mohlo by se vám líbit

Horoskop: Znamení zvěrokruhu, která jsou často zraňována kvůli své laskavosti

Důvěřují rychle, prověřují málo, jsou nápomocní a všech se zastávají. Ano, ano zní to mile, ovšem tato znamení zvěrokruhu jsou často zraněna a v nejhorších případech vykořisťováni. Patříte mezi tato znamení?
svetzeny.cz

5. Vodnář (20. ledna - 18. února)

Intelektuální znamení, které velmi rádo pomáhá ostatním řešit jejich problémy. Vodnáři se umí a chtějí zapojovat do diskuzí, jsou těmi, kdo jsou připraveni vyskočit a podat pomocnou ruku. Nebudou váhat a pomohou každému, kdo to potřebuje.

4. Váhy (23. září - 22. října)

Mírumilovné a harmonické Váhy se k ostatním chovají tak, jak by si přáli, aby se druzí chovali k nim. Přispívají na spoustu sbírek, tráví čas s druhými, pamatují si, co jste řekli, že chcete a pak udělají vše proto, aby vám to sehnali. Mají rádi, když jsou druzí šťastní a spokojení.

3. Ryby (19. února - 20. března)

Ryby jsou na třetím místě žebříčku a jde o velmi soucitné znamení, které pomáhá druhým velmi nezištně. Jde přesně o ten typ přátel, kteří se starají, zda máte dostatek léků a jídla, když jste nachlazení, donesou zmrzlinu nebo pizzu, když vás něco trápí nebo dobrou knihu, když potřebujete vzpruhu.

2. Střelec (22. listopadu - 21. prosince)

Střelci jsou na druhém místě ve štědrosti. Jsou přesně ti, kteří chtějí, aby všichni na celém světě měli dobrý a spokojený život. Chtějí šířit lásku a štěstí, rádi dávají dárky a vždy pečlivě volí takové, aby druhým řekli, jak moc jim na nich záleží.

1. Lev (23 července - 22. srpna)

Na prvním místě jsou Lvi, kteří velmi rádi dávají a druhým pomáhají. A to nejen finančně nebo materiálně, ale také časem i úsilím. Pokud se jen zmíníte, že potřebujete přestěhovat, Lvi už organizují, kdy se do toho pustíte. Za svou štědrost jsou rádi obdivováni a chváleni, proto si pro ně připravte slova díků.

Zdroj článku