Přejít k hlavnímu obsahu

Nejsobečtější znamení zvěrokruhu: Obětavé Ryby by zřejmě Beran zadupal do země a Lev spolknul. Zjistěte, jak je na tom vaše znamení

Horoskopy často umí poodhalit nejen naši oblíbenou barvu, povolání nebo lásku, ale také mnoho dalších zajímavostí. Znamení horoskopu nám přisuzuje určité vlastnosti a povahové rysy, na jejichž základě se chováme. Podobně je to i se sobectvím. Být sobec sice není zrovna nejfajnovější vlastnost, ale trocha zdravého sobectví nám někdy může v životě pomoci. Jen všeho s mírou. Jaký je žebříček sobců dle znamení zvěrokruhu? Podívejte se, na kterém místě je to vaše!

Máte vedle sebe někoho, kdo upřednostňuje své vlastní cíle, potřeby a touhy před těmi vašimi? Ať už je to ve vztahu, práci nebo přátelství, vždycky se řídíte tím, co chce druhý. Nikdy to není o vás a vašem názoru. Pravděpodobně máte vedle sebe sobeckého člověka. Anebo jste vy moc submisivní a snadno manipulovatelný. Ale to dnes necháme stranou. Jak si stojí na žebříčku nejsobečtějších znamení zvěrokruhu právě to vaše? Seřadili jsme všech 12 znamení zvěrokruhu od těch nejméně sobeckých až po ty skutečné sobce. Tipnete si, kdo je na "medailových příčkách"?

12. Ryby (21. února - 20. března)

Jde o nejméně sobecké znamení zvěrokruhu. Ryby jsou naopak velmi obětavé a umí své vlastní štěstí a svůj vlastní prospěch upozadit. Chtějí, aby se měli všichni dobře. Lidé narození ve zmení ryb jsou velmi empatičtí a citliví.

11. Rak (22. června - 22. července)

Raci jsou také velmi citlivá znamení, ale zaměřují se pouze na ty, které mají rádi, na kterých jim záleží. Ač na první pohled jde o tvrdé jedince, uvnitř se skrývá citlivost a někdy i naivita, která je staví do různých nepředvídatelných situací. JInak jsou to ale dobráci, kteří na sebe moc nemyslí.

 

10. Váhy (23. září - 23. října)

Třetím nejméně sobeckým znamením jsou Váhy, které touží po harmonii a rovnováze. Lidé narození ve znamení Vah jsou absolutně spravedliví a to ve všech ohledech. Jsou loajální, takže stane-li se něco jejich blízkým, umí být až nepříčetní.

 

9. Blíženci (22. května - 21. června)

Lidé narození v tomto znamení jsou společenští, ale jejich nestálá povaha a především roztříštěný zájem o spoustu věcí z nich činí lidi nespolehlivé. Rádi mluví, ale pouze o sobě, a moc nechtějí poslouchat druhé, což z nich činí do určité míry sobce. Stále jsme ale ve čtvrtine žebříčku...

 

8. Vodnář (21. ledna - 20. února)

Vodnáři jsou známí svou vášní a tím, že jsou velmi inovativní a kreativní, mají své vlastní životní tempo a nenechají si ho rozhodit. A právě proto, že si nechtějí nechat do ničeho mluvit, pokud jde o ně samotné, občas jsou sobečtí. Nemyslí na to, že jejich činy ovlivní druhé.

7. Býk (21. dubna - 21. května)

Vytrvalí, zatvrzelí a milující pohodu a požitek. Takoví jsou Býci. Často mohou působit sobecky a dokonce i skutečně sobečtí být, protože upřednostní sebe a své potěšení před druhými. Navíc, jsou to přesně ti jedinci, kteří nedělají kompromisy a vše musí být podle nich.

 

6. Panna (23. srpna - 22. září)

V půlce seznamu jsou Panny, přízemní a praktické, které jsou mistry detailu. Neradi ztrácejí čas a chtějí vše dokonalé a nejlépe podle sebe, takže mohou působit dost sobecky, když něco vyžadují nebo kritizují. Přitom se ale jedná většinou o jejich puntičkářství a perfekcionismus, takže bychom jim určitě měli dát šanci.

5. Kozoroh (22. prosince - 20. ledna)

Ženou se za úspěchem hlava nehlava, mají spoustu energie a jejich zaměření na cíl může znamenat absenci vztahů nebo i komunikace s lidmi. Kozorozi mohou vypadat na první pohled jako sobečtí jedinci, kteří navíc mají sklony k materialismu. Není se čemu divit, že se dostali na pátou pozici. Navíc jsou často uzavření a velmi těžce dávají najevo své city. Vypadají tak nepřístupně. Faktem je, že velmi časti skutečně upřednostní sami sebe a své sny před realitou a druhými lidmi.

 

4. Střelec (23. listopadu - 21. prosince)

Bramborovou medaili si vysloužili lidé narození ve znamení Střelce. Touží neustále po svobodě, jakýkoliv závazek je umí po chvíli nudit a svazovat, takže jsou to nespolehliví lidé, kteří navíc mají “dar” urazit všechny kolem sebe. Sotva ale něco vyřknou, ihned na to zapomenou, protože mají hlavu někde v oblacích, svobodnou jako oni sami.

3. Štír (24. října - 22. listopadu)

Štíři zaujímají třetí příčku na našem žebříčku nejsobečtějších znamení. Jsou to vášniví jedinci, kteří v zápalu lásky a vášně mají sklony k majetnickému chování, kdy se snaží druhé ovládat tak, jak sami potřebují. Nepovede-li se jim to, pak je kupředu žene pomsta a snaha ublížit druhému. Lze u nich hovořit o sobectví.

2. Beran (21. března - 20. dubna)

Druhou příčku zaujímají Berani, kteří umí být velmi sebestřední a nebojí se to dát patřičně najevo. Zkrátka to, co chtějí, to si vezmou, umí jít přes mrtvoly a jejich život funguje podle jejich pravidel, bez výjimky. A tím se musí řídit i lidé kolem nich.

 

1. Lev (23. července - 22. srpna)

Král zvířat a také pomyslný král sobectví - lev. Sebevědomí Lvů je velké a oslnivě září na míle daleko. Musí mít neustálou pozornost druhých lidí a chtějí, aby je všichni obdivovali. Tyto projevy jsou sobecké, protože Lvi upřednostňují sebe a své ego. Druzí nejsou tolik podstatní, oni jsou ti jedineční.

 

GALERIE: Které znamení zvěrokruhu je nejsobečtější?
Zdroj článku