Přejít k hlavnímu obsahu

Tibetský horoskop: Čítá 12 znamení a předurčuje štěstí v životě i povahu

Tibetský horoskop je stovky let starý, kdysi byl sepsán místními mnichy. Ti pojmenovali 12 znamení, která se určují dle let, ve kterých se lidé narodili. Každému znamení pak přisoudili silné i stinné stránky. Také se v tomto horoskopu píše i o zdraví a štěstí v životě. Jaké znamení jste vy?

Drak (1940, 1952, 1964, 1976, 1988, 2000, 2012)

Draci jsou velmi silné osobnosti. Bývají to vůdčí typy, jsou odvážní a velkorysí. Vždy jsou dobře naladěni, jsou to veselí optimističtí lidé. Jejich velké odhodlání v kombinaci s vášní a nadšením vede k tomu, že vždy uspějí. Avšak postrádají trpělivost, vše by chtěli hned. Jsou to megalomani, kteří se nikdy nespokojí s málem. Se svými úspěchy se velmi rádi chlubí. Někdy dávají ostatním najevo svou nadřazenost. Nejšťastnější v životě se cítí ve věku kolem 50 let. Bohužel někdy mívají chatrné zdraví a nejčastěji onemocní plicními chorobami.

Kobra (1941, 1953, 1965, 1977, 1989, 2001, 2013)

Kobry se vyznačují hlavně svou moudrostí a bystrostí. Mají silně rozvinutou intuici a také každého hned prokouknou. Umí pracovat se svou myslí a ovládat své emoce. Lidé narození ve znamení Kobry mohou mít dar jasnozřivosti a věšteckých snů. Okolí je má rádo, protože jim Kobry vždy dobře poradí a také mají skvělý smysl pro humor. Jejich stinnou stránkou je pomstychtivost, pokud Kobru naštvete, nepřestane se vám nikdy mstít. Hodně je v životě potrápí zdraví, zejména mívají problémy s nervovou soustavou a žaludkem.

Kůň (1942, 1954, 1966, 1978, 1990, 2002, 2014)

Znamení koně má spoustu pozitivních vlastností: empatii, nezávislost, upřímnost, společenskost, dále je také kreativní a má smysl pro humor. Jeho největším nedostatkem je tvrdohlavost, co si zamane, to musí dostat. Na věci si neumí počkat a chce všechno hned. Někdy se lidé ve znamení Koně chovají infantilně a impulsivně. Také mají sklony k nevěře. Pakliže jste se narodili v letních měsících, budete mít o dost jednodušší život než lidé tohoto znamení narození v zimě. Lidé narození v tomto znamení mívají pevné zdraví, pokud si ho nezničí tím, že se příliš stresují a tráví veškerý čas v práci.

Mohlo by se vám líbit

Indiánské znamení zvěrokruhu: Zjistěte, které ze 12 znamení náleží právě vám

Znamení zvěrokruhu jako Lev, Štír nebo Beran Indiáni neznají. To je způsobeno skutečností, že v indiánské astrologii nezáleží na souhvězdích, ale rozhoduje stav přírody (rostliny, zvířata, skály, větry a roční období).
svetzeny.cz

Ovce (1943, 1955, 1967, 1979, 1991, 2003, 2015)

Ovce je velmi dobrosrdečné znamení, jsou to milí, citliví, nápomocní, laskaví a upřímní lidé. Také oplývají značnou kreativitou a fantazií, díky tomu se velmi dobře uplatní v uměleckých oborech. Jejich velkým nedostatkem je nedisciplinovanost, nedodržují termíny a často porušují pravidla. Obvykle jim dlouho trvá, než se rozhodnou a bývají pasivní. I přes tyto stinné stránky je toto znamení považováno za nejšťastnější v tibetském horoskopu, říká se, že mít Ovci v domě přináší štěstí celé rodině. Co se týče zdraví, jsou na tom údajně hůře květnové a říjnové Ovce, ty by při prvních příznacích nemoci měli ihned navštívit lékaře.

Opice (1944, 1956, 1968, 1980, 1992, 2004, 2016)

Opice jsou velmi vynalézavé, rychle se učí a vynikají svou originalitou a moudrostí. Stále přicházejí s novými kreativními nápady a neustále nad něčím přemýšlí. Jsou také velmi dobře vychované a zdvořilé. Nechybí jim ani smysl pro humor, díky tomu bývají oblíbené v kolektivu. Umějí však být také pěkně zlomyslné a povrchní. Dokážou velmi přesvědčivě lhát. Lidé narození ve znamení Opice se velmi špatně vyrovnávají se stárnutím, nejradši by zastavili čas. V tibetském horoskopu se praví, že toto znamení mívá nejvíce štěstí ze všech. Ovšem pověra hovoří i o tom, že Opice umírají náhle a daleko od domova.

Nebeský pták (1945, 1957, 1969, 1981, 1993, 2005, 2017)

Lidé narození v tomto znamení jsou idealisté a perfekcionisté. Často je trápí to, že něco není dokonalé, nebo dle jejich představ. Jsou inteligentní, precizní, mají skvělé organizační schopnosti a svých kvalit jsou si náležitě vědomi. Bohužel někdy bývají netaktní a ostatní svými slovy dovedou ranit. Jsou také velmi ješitní a pyšní, neumějí se vyrovnat s tím, když je někdo neuznává. V kolektivu nebývají oblíbení, protože to vůbec nejsou „týmoví hráči“. Říká se, že lidé tohoto znamení narození za úsvitu, nebo těsně po západu slunce neumí „zavřít pusu“. Jsou velmi náchylní k civilizačním nemocem, které jsou zapříčiněny špatným životním stylem.

Mohlo by se vám líbit

Horoskop starověkého Egypta: Které ze 12 božských znamení vám náleží?

I staří Egypťané měli svůj vlastní horoskop, který stejně jako dnešní horoskopy čítal 12 znamení. Většinu z nich Egypťané odvodili od svých bohů a přisoudili jim jednotlivé charakterové vlastnosti. Zjistěte, jaké znamení byste ve starém Egyptě měli vy.
svetzeny.cz

Jezerní želva (1946, 1958, 1970, 1982, 1994, 2006, 2018)

Lidé tohoto znamení mají spoustu kvalit – jsou věrní, spravedliví, štědří, přátelští, odvážní a milí. Bohužel o sobě dost často pochybují a mívají nízké sebevědomí. Někdy to může vyústit v pesimistické vidění světa, úzkosti a deprese, ale také cynismus. Říká se, že Jezerní želvy bývají těmi nejlepšími přáteli. Nemají snadný život, ale pro druhé se rozdají. Ti, kteří se v tomto znamení narodili v noci, budou mít klidnější život než ti narození ve dne. Obecně se toto znamení těší dobrému zdraví.

Divočák (1947, 1959, 1971, 1983, 1995, 2007, 2019)

Toto znamení ve velmi veselé, láskyplné, přívětivé, společenské, poctivé a pohostinné. Na nikoho se nevydrží zlobit dlouho a umí odpouštět. Avšak když se naštve, tak opravdu nechcete být poblíž. Také si toto znamení potrpí na luxus a okázale dává ostatním najevo, jak se má skvěle, v tom se Divočáci vyžívají. Říká se, že toto znamení miluje nejvíc ze všech z celého tohoto zvěrokruhu. Pokud jste se narodili na začátku roku, tak budete mít údajně méně štěstí než ostatní. Tento rok se zaměřte na své zdraví, astrologové vám předpovídají, že budete fyzicky i duševně vyčerpaní, tak ať něco nezanedbáte.

Myš (1948, 1960, 1972, 1984, 1996, 2008, 2020)

Myš oplývá šarmem, ostatní dovede snadno okouzlit. Je to romantická duše, která dává přednost dlouhodobým pevným vztahům. Je inteligentní, má dobrou představivost a věci zvládne dělat neuvěřitelně rychle. Nechybí jí smysl pro humor a dobrá intuice. Myš vždy vycítí, když se blíží nebezpečí. Na druhou stranu umí být pěkně lakomá a pokud si bez dovolení půjčíte něco, co je její, očekávejte agresivní reakci, na své věci je silně fixovaná. Také ráda drbe a neodpustí si příležitost rýpnout si do ostatních. Lidé narození v tomto znamení během denního svitu v létě mívají prý více štěstí. Obecně toto znamení bývá nejšťastnější až ve stáří.

Mohlo by se vám líbit

Psychologický test: Zapojte fantazii a odpovězte na 10 otázek, dozvíte se o sobě překvapivě pravdivé věci

Chtěli byste se o sobě dozvědět zajímavé věci? Pak postačí, když zapojíte fantazii a odpovíte na deset jednoduchých otázek. Test je založen na imaginární představě procházky v lese, kdy si sami zvolíte, co vás zde potká.
svetzeny.cz

Buvol (1949, 1961, 1973, 1985, 1997, 2009, 2021)

U Buvola musíme vyzdvihnout jeho pracovitost, vytrvalost, odolnost a neústupnost, ta se jen tak nevidí. Jsou to největší „dříči“ z celého tohoto zvěrokruhu. Bývají věrní a stálí v lásce. Jsou hodně opatrní, šetřiví a vážní. Mezi jejich stinné stránky patří přísnost, tvrdohlavost a nepřejícnost. Když nejsou v pozici, kdy by mohli velet, stejně se budou snažit rozkazovat, mnohdy si v práci hrají na šéfa, což ostatní štve. Úspěch mají tvrdě vykoupený, nejsou to děti štěstěny, kterým by všechno spadlo samo do klína. Ti, kteří se narodili ve dne, bývají aktivnější než ti, kteří se narodili v noci.

Tygr (1950, 1962, 1974, 1986, 1998, 2010, 2022)

Tygři bývají velmi silné osobnosti s pevnými zásadami. Jsou věrní, oddaní, nechybí jim síla a odvaha. Jsou sebevědomí a pracovití. Když něco dělají, tak naplno. Bohužel jsou také nerozvážní, mnohdy si neuvědomují důsledky svých činů. Snadno se nechají vyprovokovat. Také to bývají často dost výstřední osobnosti, které okolí nechápe. Spokojeni v životě budou pouze tehdy, když budou cestovat, zažívat dobrodružství a žít vzrušující život. Nebojí se podstoupit riziko, což se jim může stát osudným.

Králík (1951, 1963, 1975, 1987, 1999, 2011, 2023)

Králíci jsou rození diplomaté, s každým jsou kamarádi a umí urovnat nejeden konflikt. Jsou velmi diskrétní, můžete se jim s čímkoliv svěřit. Bývají také laskaví, klidní, milí, opatrní a taktní. Zakládají si na upraveném zevnějšku. Bohužel se někdy umí chovat arogantně a snobsky. Prahnou po luxusních věcech víc než po čemkoliv jiném. Snadno se urazí, jsou velmi citliví zejména na kritiku. Vyhovuje jim klidný život bez větších změn. Měli by se zaměřit zejména na duševní zdraví, s tím mívají větší problémy než s tím fyzickým.

Mohlo by se vám líbit

Dějí se vám v životě špatné věci? Možná máte karmický dluh z minulého života. Zjistěte svůj podle data narození

Karma se řídí zákonem příčiny a následku. Vše, co jsme udělali dobrého a špatného v životě, se nám vrací zpět jako boomerang. A to platí i pro minulé životy. Pokud jsme v minulém životě udělali něco špatného, musíme dluh v příštím životě splatit. Zjistěte, zda i vy máte karmický dluh, a co můžete udělat pro napravení své karmy.
svetzeny.cz
Mohlo by se vám líbit

Týdenní horoskop: Tato tři znamení zvěrokruhu jsou tento týden přímo vyvolena pro úspěch

Pro které tři znamení zvěrokruhu bude týden 17. května velkým úspěchem. Týdenní horoskop odhaluje, kterých znamení se toto štěstí týká. Jste to vy, komu hvězdy předpovídají šťastný týden?
svetzeny.cz