Přejít k hlavnímu obsahu

Redakční tipy na micelární vody: Kvalitní seženete v drogerii i do 100 Kč, důležité je vědět, jak tyto produkty používat 

Micelární voda patří mezi základní kosmetické produkty, které slouží čištění pleti. Dost možná jste o ní slyšeli, nebo ji máte doma. Víte ale, jak ji správně používat? Přečtěte si, jak na to a jaké další výhody přináší její používání. Základem je vybrat si tu nejvhodnější pro váš typ pleti.

Co je micelární voda a jak se používá?

Micelární voda je čisticí přípravek, který dokáže z pleti odstranit odolný make-up, zbytky nečistot a odumřelých kožních buněk. A to díky obsahu micel, které si můžete představit jako mikroskopické částečky, které na sebe vážou mastnotu a nečistoty rozpustné v tucích a také nečistoty i kožní buňky rozpustné ve vodě. Micelární odličovač, nebo pleťové tonikum stačí jednoduše nanést na čistý vatový tampon a jemně s ním otírat obličej, dokud neodstraníte nečistoty, make-up i řasenku. Pro dosažení nejlepších výsledků dočistěte obličej pleťovým tonikem. Na závěr zklidněte pleť hydratačním krémem, abyste jí dodali další hydrataci. Micelární vodu používejte v ideálním případě dvakrát denně v rámci své ranní a večerní rutiny.

 

Redakční tipy na krémy proti stárnutí: Vrásky vyhladí i krémy z drogerie, pořídíte je už od 55 Kč

Co potřebuje naše pleť, aby vypadala mladistvě, nebyla mdlá, unavená a plná vrásek? Především pravidelnou péči s ohledem na svůj typ. Známe ty nejlepší ingredience, které můžete v kosmetice proti stárnutí najít a vytipovali jsme pro vás několik krémů, jejichž používáním vzhled své pleti stoprocentně vylepšíte. Které jsou pro vás ty nejvhodnější? To se dozvíte v našem článku a galerii.
svetzeny.cz

Je micelární voda stejná jako pleťové tonikum?

Mezi tonikem a micelární vodou jsou zásadní rozdíly. Micelární voda je víceúčelová, můžete ji použít k čištění pleti od make-upu a nečistot nahromaděných během dne, zároveň vrací pleti hydrataci a pomáhá obnovit rovnováhu pH pleti. Tonikum se používá pouze k dočištění pleti a obnově pH pleti. Nefunguje však jako odstraňovač make-upu.

8 revolučních řasenek z drogerie, které nekonečně prodlužují řasy. Nestojí více než 100 Kč

Nezáleží na tom, jestli se líčíte denně nebo preferujete přirozený look, bez řasenky se žádná z nás jen tak neobejde. V prodeji je nepřeberné množství řasenek v různých cenových kategoriích. My jsme se však rozhodly otestovat řasenky, které koupíte v běžných drogeriích za pár korun. Jak dopadly?
svetzeny.cz

Jaké jsou výhody micelární vody?

Micelární voda je šetrnější než tradiční čisticí přípravky. Můžete ji použít na všechny typy pleti, včetně citlivé, protože většina nejlepších micelárních vod neobsahuje alkohol. Většina typů micelárních vod podle studie podporuje hydrataci a zvlhčení pokožky díky obsahu glycerinu. Pomáhá i při akné, protože neucpává póry, odstraňuje přebytečný kožní maz a nečistoty a nebrání tak odchodu toxinů z pleti. Můžete ji použít jako odličovač, čisticí prostředek a tonikum. Micelární voda pleti prospívá i tím, že nevyžaduje žádné oplachování před ani po použití. Nevýhodou může být, že při dlouhodobém používání může micelární voda narušit přirozený ochranný film pleti, protože micely spolu s nečistotami odstraňují i přirozený kožní maz. Docházet proto může k vysušení pleti. Proto je důležité po použití pleť hydratovat hydratačním krémem.

Redakční tipy na micelární vody
Zdroj článku