Přejít k hlavnímu obsahu

Módní trend: Nejkrásnější jarní šaty, které sluší ženám ve 30, 40 i 50 letech

Info ikona
jaro

Nepochybně vás zajímá, co budou trendy letošního jara. Módní návrháři, kteří trendy udávají, čerpali inspiraci především motivy, které odrážejí situaci ve světě. Dominovat tak budou květiny, ale i kožené materiály a různé potisky. Pokud chcete svůj šatník rozšířit o nějaký nový kousek, poradíme vám, který vybrat, abyste se neztratila v davu.

S květinami nikdy nešlápnete vedle

Květiny jsou pro jaro více, než typické. Vše kolem nás kvete, tak proč byste nemohla i vy? Nově se v módním světě objevuje také hit vystouplých květin. Šaty tak budou působit jako v 3D rozměru, což je bude dělat více zábavnými. Květinové vzory budou trendy jak na šatech, tak různých doplňcích. Sáhnete-li po botách, či kabelce, nebo bižuterii s květinami, rozhodně neuděláte chybu. Květiny dodají celkovému outfitu oživení a šmrnc.

Jarním trendem je letos věčný trenčkot: Jak ho nosit podle elegantních Francouzek

svetzeny.cz

Současná situace ve světě se promítne i v módě

Na molech módních přehlídek se objevily i pochmurnější modely, které mají symbolizovat současnou celosvětovou situaci. Můžeme tedy očekávat, že vedle optimistických květin budeme vídat i pravý opak – tedy černé a těžkopádné, kožené materiály. S nimi půjdou ruku v ruce i doplňky - těžkopádné boty, černé sluneční brýle a minimalistická bižuterie. Pokud tedy máte radši tmavé a nevýrazné barvy, ani v tomto případě nešlápnete vedle. Černá barva navíc opticky zeštíhluje, což jí přidává plusové body.

Největší trend jara 2023: Kozačky nad kolena nesmí ve vašem šatníku chybět. Uberou vám kila a prodlouží nohy

svetzeny.cz

Strukturované materiály a potisky

Módní návrháři tvrdí, že výrazné potisky letos budou IN. Inspiraci při tvorbě modelů čerpali, stejně jako v předchozím případě, především z celosvětové situace, do které se promítá třeba i klimatická krize, rozsáhlé požáry a další přírodní katastrofy. Běžně tedy budeme na šatech vídat třeba motiv ohně a dalších živlů. Nebojte se tedy při volbě nových kousků být trochu odvážnější a kreativnější, než obvykle. Vzory v této sezóně nic nezkazíte! Kreativitě se ostatně meze nekladou ani při volbě materiálů. Konkrétně ty strukturované letos ovládnou trendy ve vší parádě. Nebojte se tedy sáhnout právě po nich. Jsou na pohled zajímavé a navíc i lichotivé ke všem typům postav.

Galerie: Oblečení, které vám přidává kila i roky. Zbavte se jej ještě dnes

svetzeny.cz

Nesmrtelný denim

Džínovina je materiál, který je opravdu nesmrtelný. Kvalitní džíny vám mohou vydržet až desítky let, stejně jako trend je nosit. Z tohoto materiálu ale nemusí být pouze kalhoty. Šaty z džínoviny jsou velkým trendem již několik let a stále mu není konec. Takové šaty sluší téměř všem typům postavy, dodají vám šmrnc a kombinovat je můžete jak s elegantní obuví, tak se sportovními teniskami

 

Tipy na jarní trendy šaty najdete v naší galerii.

Zdroj článku