Přejít k hlavnímu obsahu

Jarní revize šatníku: Co by letos nemělo chybět ve vaší skříni a čeho se raději ihned zbavte

Info ikona
Šatník

Jaro klepe na dveře a s ním i období jarních úklidů. Ty se netýkají jen našich domácností, ale dají se zaměřit i na šatník. Každá z nás máme ve svých skříních určitě hned několik kousků, které z nejrůznějších důvodů jen zabírají místo a zůstávají nevyužité. Čeho se tedy letos na jaře zbavit a čím to případně nahradit?

Prvním krokem k úspěšné organizaci šatníku je jeho kompletní vyprázdnění. Vytáhněte veškeré oblečení, doplňky a obuv a položte je na postel nebo na podlahu. Tento proces vám umožní vidět vše, co máte, a udělat rozhodnutí o tom, co si přejete ponechat a čeho je třeba se zbavit.

Nekompromisní čistka skříně a důraz na udržitelnost

Zhodnoťte, co nosíte. Máte ve skříni džíny o dvě velikosti menší, kousky už jen z nostalgie, nebo v naději, že do nich jednoho dne zhubnete? Jeden nostalgický kousek je povolen, ale pokud máte takových modelů hned několik, akorát vám zbytečně zabírají místo. Nemilosrdně vyřaďte vše, co jste neoblékla déle než dva roky. Pokud se nemůžete rozhodnout, zkuste si u každého kousku položit následující otázky: Nosím toto pravidelně? Je to stále v dobrém stavu? Líbí se mi to ještě? Pokud na nějakou z těchto otázek odpovíte negativně, zvažte, zda by daná položka měla zůstat ve vašem šatníku.

Když provádíte úklid ve svém šatníku, zvažte také udržitelnost. Místo toho, abyste se zbavila nepoužitelných kousků oblečení tím, že je jednoduše vyhodíte, zkuste je darovat charitě nebo recyklovat. Kromě toho, při nákupu nových kousků preferujte kvalitu nad kvantitou a zvažte možnosti, jak podpořit trvale udržitelnou módu.

3 nadčasové módní sportovnější kousky, které by neměly chybět v šatníku ženám nad 50 let

Určitě znáte ten pocit, když ráno nevíte, co na sebe a sáhnete po kouscích, u kterých víte, že jdete na jistotu. A právě takové kousky by měly být nadčasové a univerzální, abyste je mohla vytáhnout při jakékoliv příležitosti a zároveň, aby vám vydržely i několik sezón. Dnes se společně podíváme na tři sportovnější módní kousky, které by rozhodně neměly chybět ve skříni žádné ženě nad 50 let.
svetzeny.cz

Jarní nákupy s rozvahou

Po úspěšné revizi šatníku nastává čas na jeho doplnění. Připravte si soupis toho, co vám v šatníku chybí a co by se vám hodilo k vícero outfitům. Vyhnete se tak bezmyšlenkovitému nakupování všeho, co se vám líbí, nebo je v akci.

Nekupujte nic, co vás škrtí, pne, je těsné, nebo malé. Volte nadčasové střihy, neutrální barvy, vzory a kvalitní materiály, takové kousky se snadno kombinují mezi sebou a z módy nevyjdou ani za několik let. Z barev se zaměřte na bílou, krémovou, béžovou, šedou, hnědou, černou a odstíny modré. Takové barvy se skvěle kombinují mezi sebou.

Neměly by vám chybět slušivé svrchníky jako klasický trenčkot, ležérní prošívaná bunda a džínová bundička a také alespoň jedno elegantní sako. Na přechodné období se hodí lehký pletený kardigan, který může posloužit i jako kabát. V téměř každém outfitu uplatníte triko z kvalitní bavlny, košili s dlouhým rukávem a tenčí rolák. Často se hodí pevnější mikina a džíny, nezapomínejte ani na elegantní kalhoty a midi sukni. Nezapomeňte také na refresh botníku a doplňků a poohlédněte se po nadčasových světlých teniskách, ležérně-elegantních mokasínech, polobotkách, univerzální kabelce i sportovním batohu.

Ženy nad 50 let: Tomuto oblečení se raději vyhněte, pokud nechcete zažít módní faux pas

Je sice pravda, že móda nemá žádná psaná pravidla a nikde není dáno, jaké oblečení byste měla ze svého šatníku v určitém věku vyřadit. Některé kousky ale pro ženy ve vyšším věku zkrátka přestávají být vhodné a lichotivé. Pokud nechcete zažít módní faux pas, některých kousků je lepší se vyvarovat.
svetzeny.cz

Udržujte ve svém oblečení pořádek

Snažte se si v šatníku udržovat pořádek. Každému vyhovuje jiný způsob organizace šatníku, někdo preferuje umístit vedle sebe stejné druhy oblečení, jiný má raději řazení oblečení podle barev, někdo pro změnu podle sezóny. Pokud zvolíte metodu barev vedle sebe, jednoduše tak můžete vytvořit outfit tón v tónu. Když vedle sebe umístíte stejný druh oblečení, přehledně tak zase uvidíte, který vršek máte na výběr ke zbytku outfitu, jenž jste si již vybrala v sousední sekci.

Organizace šatníku může být ještě snazší s použitím vhodných organizérů a úložných řešení. Zvažte investici do zásuvek, věšáků na kalhoty, šatních nosičů na boty a oddělených košů na prádlo. Tyto pomůcky vám pomohou udržet věci v pořádku a snadno dostupné.

Co si letos pořídit do jarního šatníku?
Zdroj článku