Přejít k hlavnímu obsahu

Smutné vzpomínky Tomáše Kluse: Zemřela mu malá sestřička a táta se už nikdy nevrátil z výletu

V životě Tomáše Kluse (37) není vše jen zalité sluncem, jak se může na první pohled zdát. Zpěvák si v mládí prošel bolestnou ztrátou. Nejdříve mu zemřela sestra a krátce poté také tatínek.

Svým pozitivním a mnohdy až alternativním přístupem k životu je Tomáš proslavený.  Vše je krásné, sluníčkové a nic není problém. Každý den si tak zpěvák vychutnává plnými doušky, protože moc dobře ví, jak je lidský život pomíjivý.

Trauma a výčitky

Malá sestřička zemřela, když bylo Tomášovi osm let a z jejího odchodu se dlouho vzpamatovával. „Měl jsem z toho velké trauma. Byla malinká a plakala. Já tehdy chodil na ranní tréninky a vždycky si říkal, že bych raději žádnou ségru neměl. Že furt řve a já se nemůžu vyspat,” přiznal zpěvák v pořadu Povídej. ‚‚Pak jsem to nesl hodně těžce a vyčítal si, že jsem její smrt přivolal,“ dodal s tím, že ho trápily výčitky. A to nebyla jediná rána osudu pro malého chlapce.

Už se nevrátil

O dva roky později přišel také o milovaného tatínka, jemuž se stala osudnou vášeň pro horolezectví. Otec začal po revoluci podnikat a vzhledem k tomu, že to byl tehdy hodně tvrdý byznys, všechny starosti si chodil léčit do hor. ‚‚Rozhodl se vyšlapat na obrovský štít a nevyšlo to. Už se nevrátil,“ popsal Tomáš, který si původně myslel, že je tatínek někde na služební cestě. „On totiž odjel a nikomu nic neřekl a dlouho se nevědělo, kde je. Pak to bylo špatné. Je ale pravda, že si nepamatuji okamžik, kdy mi to máma řekla,“ dodal a potvrdil tak, že děti mají oproti dospělým úžasnou vlastnost a to vytěsnit špatné věci, které se jim staly. 


 


 

Tamara a Tomáš Klusovi: Neběháme bosí kolem ohně

Jsou usměvaví, ukecaní a úplně jiní, než byste čekali. Řeč je o Tamaře (31) a Tomáši (33) Klusových. Společně už dostali tisíce nálepek o alternativcích a přehnaně pozitivních sluníčkářích. Přitom se jen odstěhovali za Prahu, mají tři děti, dva psy a tenhle neobyčejně obyčejný život je baví.
svetzeny.cz

Nejspontánnější dítě

S otcovou smrtí se vyrovnal o trochu lépe než se sestřinou, i když mu samozřejmě bylo občas smutno. Ale říkal si, že některé děti jsou na tom mnohem hůře. Přišly o oba rodiče a jsou na vše úplně samy. Jak moc mu táta chybí si uvědomuje až dnes, kdy má sám s manželkou Tamarou tři děti. „Občas teď, jak děti rostou, mívám slzy v očích, když si představím, jakou radost by měl z vnoučat a jakou radost by měla ona z něj, jelikož on byl to největší a nejspontánnější dítě, co jsem znal,“ svěřil Tomáš a na svého tatínka vzpomíná jen v dobrém.

Kamarádi mi záviděli

Přesto, že táta už neviděl, jak se z Tomáše stává oblíbený muzikant, za deset společných letech si spolu hodně zažili. „Byla s ním fakt pr*el a pamatuji si, že vždycky, když jsme někde byli spolu, ostatní kamarádi mi ho záviděli. Byl to ten nejlepší táta na světě a vím, že by byl skvělý děda,” dodal Klus na závěr s tím, že to samé se snaží předávat i svým dětem. 

Zdroj článku