Přejít k hlavnímu obsahu

Předčasný odchod hvězdy Rodinných pout: Zuzana Dřízhalová si před smrtí stihla splnit velký sen

Do posledních sil bojovala Zuzana Dřízhalová (†36) s rakovinou. Talentovaná herečka, kterou známe především jako Marcelu z Rodinných pout nechtěla boj vzdát. Už kvůli synkovi, kterého si s manželem adoptovali necelý rok před smrtí a splnila si tak velký sen o úplné rodině.

Jak dnes vypadá Laura z Románu pro ženy? Zuzana Kanócz sbalila nejhezčího slovenského herce a zraje jako víno

Od natočení úspěšného snímku uplynulo neuvěřitelných osmnáct let. Zuzana Kanócz (43) se proměnila v krásnou ženu a stále má jiskru v očích, díky které jí leželi muži u nohou. Herečka je trojnásobnou maminkou a sbalila vyhlášeného slovenského krasavce.
svetzeny.cz

K herectví se Zuzana dostala souhrou osudu. Původně z ní měla být inženýrka chemie. Jednou ale šla podpořit kamaráda na zkoušky na DAMU a jejího přirozeného talentu si všiml Boris Rösner (†55). Legendární herec byl ve zkušební komisi a navrhl ji, ať za rok zkusí štěstí také. Začal jí pomáhat s přípravami na talentové zkoušky a vzhledem k tomu, že byla pod dohledem jednoho z našich nejlepší herců, Zuzana uspěla. 

Marcela z Rodinných pout, ale i skvělá divadelní herečka

Do povědomí diváků se Dřízhalová dostala coby Marcela z kdysi oblíbeného seriálu Rodinná pouta, později Velmi křehké vztahy. Měla ale velmi ráda i divadlo a sedm dlouhých let působila na prknech Národního divadla. Samozřejmě také hostovala v ostatních divadlech a k tomu se objevovala na televizní obrazovce. V tu dobu už za sebou měla první úspěšný boj s rakovinou lymfatických uzlin, která se u ní objevila v pouhých sedmnácti letech. 

Zuzana v seriálu Rodinná pouta

Info ikona
Zuzana Dřízhalová v Rodinných poutech.

Podruhé se herečce podařilo rakovinu porazit

Zuzana podstoupila náročnou operaci a věřila, že zákeřná nemoc je pryč. Vše vypadalo nadějně a herečka si vychutnávala život plnými doušky. Bohužel v roce 2004 udeřila rakovina znovu a tentokrát v mnohem silnější formě. Ale i tehdy nad nemocí herečka zvítězila a společně s manželem Hynkem začali uvažovat o miminku. ‚‚Máme pejska, jmenuje se Bubu, milujeme ho, ale s dítětem se to srovnávat nedá," řekla tenkrát Zuzana deníku Blesk s tím, že mít potomka je její velký sen.

Roztomilá Leontýnka z Ať žijí duchové: Nadějná herečka a režisérka prohrála svůj životní boj v pouhých 41 letech

Kdo jí podá kopretinu, kdo jí srdce zahřeje? Ptala se Dana Vávrová (†41) ve své nejslavnější roli Leontýnky z filmu Ať žijí duchové. Květinu jí podal německý manžel a za hranicemi měla slibně rozjetou kariéru. Bohužel zasáhl nemilosrdný osud a předčasně ukončil život nejen talentované herečky.
svetzeny.cz

Neměla už sílu

Svého snu se herečka nevzdala, a když si s manželem mysleli, že je rakovina definitivně pryč, zažádali si o adopci. Nakonec dostali do péče chlapečka Jeníčka. Stalo se tak pouhých sedm měsíců před Zuzany nečekaným odchodem. V létě roku 2011 dostala herečka angínu, vyležela ji, ale pak dostala horečky. Manžel ji odvezl do nemocnice, kde zjistili, že se lymfom vrátil. Lékaři Zuzanu uvedli do umělého spánku, aby tělo zvládlo se zánětem bojovat, ale bohužel síla už nebyla…

Přestalo ji bít srdíčko

Vždy usměvavá a milá herečka zemřela v září 2011. ‚‚Bylo to jako ve filmu, přestalo ji bít srdce a na monitoru běžela ta rovná čára. Já jsem ji strašně miloval, kdybych u ní nebyl zrovna v tuhle chvíli, neodpustil bych si to,“ prozradil manžel časopisu Instinkt. Dnes už má Hynek novou partnerku a Jeník brášku, ale na svou maminku nezapomíná a na Zuzany hrob chodí zapálit svíčku a položit kytičku.  

Zuzana byla velmi oblíbená také u hereckých kolegů.
Zdroj článku