Přejít k hlavnímu obsahu

Poznali byste dnes statečnou Scarlett O’Harovou? Z Joanne Whalley je půvabná šedesátnice

Info ikona
Joanne Whalley

V devadesátých letech patřila minisérie Scarlett k hitům televizní obrazovky. Ženy hltaly osud hlavní hrdinky, již ztvárnila Joanne Whalley (62) a držely jí palce, aby získala zpět svou životní lásku. Britská herečka roli křehké, ale bojovné Scarlett zahrála skvěle. S věkem rozhodně neztratila kouzlo a stále má jiskru v oku.

K hraní se Joanne dostala už ve třinácti letech a byla převážně televizní herečkou. Zlom v kariéře přišel v roce 1988, když získala roli v dobrodružném fantasy filmu Willow. Pro mnohé fanoušky to byla její nejvýraznější role, ale v Česku si ji pamatujeme jako statečnou Scarlett, která bojovala za svou lásku Rhetta Butlera. 

Statečná Scarlett bojovala za lásku

Čtyřdílná série navazuje na nádhernou klasiku Jih proti Severu. Děj diváky zavede do období, kdy Scarlett opustí její muž, ale ona se nevzdá a hodlá ho získat zpět. Krásnou Joanne si zamilovaly všechny ženy a u televize se večer sešly všechny generace a s napětím sledovaly její příběh. Ke sledovanosti samozřejmě přispěl Timothy Dalton (77), jako charismatický Rhett, pro kterého Scarlett udělá vše a nic ji nezabrání bojovat o svou lásku.

Manželství s hollywoodskou hvězdou

Přesto, že byly u nás filmy velmi úspěšné, v ostatních zemích, jako by je diváci ani neznali. Nikdo o Joanne nemluví, jako o Scarlett, ale jako o bývalé ženě hollywoodského bouřliváka Vala Kilmera (63). S bývalým vyhlášeným krasavcem se Whalley dala dohromady během natáčení snímku Willow a jejich vztah nabral rychle na obrátkách. Po pár měsících se konala svatba a z horoucí lásky se narodily dvě děti - Mercedes a Jack.

Bouřlivý život legendární Brigitte Bardot: Muže střídala jako ponožky, nechtěného syna přirovnala k nádoru

svetzeny.cz

Whalley opustila Batmana

Herečka se na chvíli stáhla z filmové branže, protože chtěla být maminkou a manželkou na plný úvazek. Vzhledem k tomu, že Kilmerova hvězda stoupala strmě vzhůru, nemusela se rodina obávat o budoucnost. Bohužel ale po osmi letech byl vztahu s hvězdou Top Gunu nebo filmovým Batmanem konec. Paradoxem je, že Joanne podala žádost o rozvod pouhý měsíc po porodu syna Jacka. Jako důvod uvedla klasiku většiny poklidných rozvodů, a to - nesmiřitelné rozdíly. 

Žaloba kvůli alimentům

Údajně spolu ex partneři vychází, přesto Joanne zažalovala herce v roce 2011 o neplacení alimentů. Kilmer měl každý měsíc posílat na děti 27 500 dolarů, což rozhodně není malá částka, ale hollywoodská hvězda nemá rozhodně hluboko do kapsy, nebo alespoň v době, kdy se ocitl před soudem, měl ještě díky rolím vyděláno. Ne nadarmo ale Val patří spíš k rebelům filmového plátna. Mimo škraloupu kvůli alimentům, měl dlužit ještě na daních. 

Joanne okouzluje i po šedesátce

Po rozvodu se známým hercem si Joanne své soukromí hlídá a nepatří mezi hvězdy, které by plnily titulky hlavních stránek. Jestli si okatou herečku někdo hýčká, není známo. Společenské akce si pečlivě vybírá, a když už někam přijde, dokonale všechny okouzlí. Vypadá ve svém věku neskutečně a je velká škoda, že role, které přijímá, jsou většinou ve filmech, které u diváků propadnou. 

Tak šel čas s krásnou přestavitelkou Scarlett
Zdroj článku