Přejít k hlavnímu obsahu

Vzpomínáte si na statečného Átreje z Nekonečného příběhu? Vyrostl z něho sympatický rebel

Info ikona
Noah Hathaway

Příští rok tomu bude už neuvěřitelných 40 let, co se Átrej vydal zachránit říši Fantazie. Statečného chlapce ztvárnil Noah Hathaway (52), který už dávno seskočil z koně Artexe a proměnil se v sympatického drsňáka se spoustou tetování. Na svou nejslavnější roli herec stále vzpomíná a ani po mnoha letech nemá o fanynky nouzi.

Když v roce 1984 vstoupil film do kin, nikdo neměl ani tušení, že příběh Bastiena, Átreje a císařovny z říše Fantazie bude slavit takový úspěch. Krásnou pohádku o boji dobra s ničivou Nicotou dodnes milují diváci po celém světě, stejně tak, jako její hlavní hrdiny v čele s Átrejem.

Nekonečný příběh vynesl Átrejovi cenu

Pro světla kamer se Noah narodil a v pouhých třech letech už okouzloval v reklamách. Když mu bylo šest let, vysloužil si dokonce nominaci na Young Artist Awards za roli Bexeyho v seriálu Battlestar Galactica. Srdce diváků si však získal svou nejslavnější postavou v Nekonečném příběhu, za níž dostal cenu Saturn pro nejlepšího mladého herce. Ve filmu Noah předváděl také kaskadérské kousky, které se mu málem staly osudným.

Noah se musel učit znovu chodit

Paradoxně si přivodil zranění ještě před natáčením, když trénoval náročné kousky. ‚‚Poranil jsem si záda, než jsme vůbec začali natáčet film. Spadl na mě kůň. Kvůli tomu jsem absolvoval několik operací, učil se znovu chodit, dvakrát!,” prozradil herec pro deník Blesk s tím, že to byl jediný moment, kdy litoval, že roli Átreje přijal. ‚‚Ten film ale pro mnoho lidí, tisíce, znamená tolik! Nevím, kolik jich to dohromady vidělo, ale opravdu jsme měli možnost dotknout se tolika lidí. Větší než většina filmů,“ dodal Noah, jenž i dnes, kamkoli vstoupí, budí rozruch a fanynky se mu věší okolo krku.

40 let od vydání pohádky Tři veteráni: Jak dnes vypadá a co dělá princezna Bosana?

svetzeny.cz

Živil se jako tatér

Na první dojem budí tak trochu respekt, protože propadl kouzlu tetování a sám je jako obrázek. Jeden čas se prací tatéra také živil a dodnes vzpomíná, jak si od něho lidé nechávali vytetovat symbol Auryna - talisman, jenž nosil jeho Átrej na krku. ‚‚Působil jsem v Rakousku, ve Vídni ve studiu Boris Tattoo. Původně jsem tam měl být týden, nakonec z toho byly dva měsíce. A během těch jsem Auryna dělal snad dvacetkrát,” přiznal charismatický sympaťák, že ač se mu symbol líbí, sám by si ho z tohoto důvodu nenechal vytetovat. 

Sympatický rebel 

Po své nejslavnější roli si Noah střihnul ještě pár rolí. Nikdy už ale nedosáhl podobného úspěchu, jako když se snažil z bahna zachránit koně Artexe, což je scéna, při které snad každý divák uroní slzu. Naštěstí pak všem úsměv navrátí drak Falco, jenž je naprosto jedinečný a každé dítě by ho chtělo mít doma. A co takový Kamenožrout? Ten je roztomilost sama. Stejně, jako Átrej má i Noah dobrodružství v krvi. Miluje motocyklové závody, kde i sám soutěžil. Cizí mu nejsou ani bojové sporty, v nichž slavil velký úspěch - je majitelem černých pásů v Tang Soo Do a Shotokan Karate. Umí také skvěle tančit a závodně plaval. Zkrátka rebel s dobrým srdcem. 

Zdroj článku