Přejít k hlavnímu obsahu

Otěhotnět skoro v 50 není tabu. Vendula Pizingerová, maminka tříletého syna, se na toto téma rozpovídala

Ačkoliv lékaři ženám obecně doporučují mít dítě nejpozději mezi 45-46 lety, není to žádné psané pravidlo. Ženám sice ve vyšším věku “tikají biologické hodiny”, ovšem pokud to zdravotní stav dovolí, i přes to miminko mít můžou. Své o tom ví i Vendula Pizingerová (52), která s manželem vychovává tříletého syna Josefa a přijala pozvání do pořadu Lifee Talk webu Lifee.cz.

Vendula Pizingerová rozhodně může říct, že si v životě zažila své. Po tragických událostech, které jí do života přinesl osud, je nyní šťastně vdanou paní a s manželem Josefem Pizingerem společně vychovávají tříletého syna. Mnohé ale překvapil fakt, že malého Josífka přivedla na svět až v době, kdy jí bylo necelých 50 let. Vendula je tak zářným příkladem toho, že i v pokročilém věku je možné mít dítě a dává tak naději všem ženám, jež po miminku touží i přes to, že již nejsou nejmladší. O tom, jaké pro ni bylo těhotenství a jestli má i nyní takovou energii jako zamlada, se rozpovídala v pořadu Lifee Talk webu Lifee.cz.

 

Osud Vendule podkopával nohy

Pokud se s někým život opravdu nemazal, je to právě Vendula. S jejím prvním manželem, hudebním skladatelem Karlem Svobodou, měla dceru Klárku, která onemocněla leukémií a ve 4 letech jí bohužel podlehla. Na to konto Vendula založila nadační fond Kapka Naděje, který se věnuje pomoci dětem nemocným nádorovým onemocněním, ale také dětem s psychickými poruchami. V roce 2005 se manželům narodil syn Jakub, tedy zdálo se, že se vše opět obrátí k dobrému. O dva roky později však přišla další osudová rána, kdy její muž spáchal sebevraždu. Vendula se ale tragickým ranám postavila čelem, akceptovala život takový, jaký je. A štěstí se na ni přeci jen nakonec usmálo. Po několika letech (a jednom dalším manželství) potkala osudového muže, o 15,5 let mladšího Josefa Pizingera, za kterého se provdala.

Mohlo by se vám líbit

Osudová láska Venduly a Karla Svobodových: Dcerku jim sebrala nemoc, syna skladatel nestihl vychovat

Dělil je velký věkový rozdíl, ale přesto mezi nimi vznikla velká láska. Geniální umělec Karel Svoboda (†68) se až po uši zamiloval do krásné blondýnky Venduly (52) a dovedl si ji až před oltář. Společně se pak radovali z roztomilé dcerky, která však jako maličká vážně onemocněla a nakonec zemřela. Podruhé se manželům narodil syn Jakub a vypadalo to, že štěstí je zpět v domě. Bohužel pro skladatele, nebylo…
svetzeny.cz

O těhotenství v pokročilém věku

Ačkoliv jí v té době bylo téměř 50 let, po dalším dítěti velmi toužila. „Já si myslela, že v tomto věku už dítě mít nebudu. Každopádně jsem ho ale chtěla, toužila jsem po něm,” prozradila v rozhovoru. Těhotenství ve vyšším věku s sebou samozřejmě nese i větší množství rizik, která u mladších žen nejsou tolik obvyklá. „I jsem měla strach, aby dítě bylo zdravé. Ale člověk nemá poslouchat to, co říkají ostatní, nebo to, co se děje okolo. A někdy vám ani to okolí nepřeje. Takže s tím jsem se potýkala. Nechávala jsem si dělat všechny testy,” popsala své obavy. Velkou oporou jí ale tehdy byl její manžel. „Pak jsem o tom mluvila s manželem a ten říkal: "Prosím tebe, je to moje dítě! A já mám vždycky štěstí! Takže budeme mít štěstí," vzpomíná na dobu před třemi lety.

Mohlo by se vám líbit

Vztahy se zajíčky: Které slavné ženy podlehly kouzlu mladších mužů? Diaz, Pizingerová a mnoho dalších

Pokud máte slabost pro výrazně mladší partnery, rozhodně ji nemusíte skrývat. Vztahy se zajíčky už dávno nejsou tabu. Důkazem toho je hollywoodská hvězda Cameron Diaz (50) nebo Vendula Pizingerová (51). A nejsou jediné, pro které se ‚‚hon” za kolouškem stal úspěšným a našly v něm životní lásku nebo příjemné povyražení.
svetzeny.cz

Z čeho má Vendula strach?

Sama Vendula říká, že při výchově malého syna nepociťuje žádný nedostatek energie, mnohem větší strach má z toho, až přijde jeho školní období. „Myslím si, že budu blbě snášet školství. Až Pepíček bude chodit do školy, tak to mi dá zabrat. Ale abych vám to řekla úplně přesně. Když se narodil Josífek, bylo Jakubovi 16 let, udělal přijímačky na střední školu, začal covid a byla on-line výuka. Co já se naběhala do 2. patra s miminkem v ruce, jestli je Kubíček připojený na počítači! Takže to mi dalo daleko větší záhul,” směje se Vendula.

Názorná ukázka toho, že i ve vyšším věku to jde

Vendula Pizingerová je zářným příkladem toho, že pokud žena opravdu touží po tom mít ve vyšším věku miminko, opravdu to jde. „Každopádně bych chtěla popřát... Třeba se na to koukají ženy, kterým je po 40. roce věku, anebo ženské, které nemůžou mít děti. Myslím si, že by neměly ztratit naději,” vzkazuje všem ženám, které se v takové či podobné situaci nacházejí.

A dokonce ani šedesátkou život nekončí. Skvělým příkladem je česká femme fatale Vilma Cibulková, která se nyní cítí lépe než kdy předtím. Přečtěte si rozhovor s ní.

Zdroj článku