Přejít k hlavnímu obsahu

Osudová láska Deváté a Vinkláře: Dvakrát si řekli ‚‚ano” a dvakrát rozvedli, herec byl velký nevěrník

Okouzlující, vtipný a uměl vždy překvapit, tak mluví Ivanka Devátá (88) o svém druhém a zároveň třetím manželovi. Josef Vinklář (†76) byl nejen vynikají herec, ale věděl, co na ženy platí. Není divu, že mu herečka a spisovatelka řekla dvakrát ‚‚ano”, přesto, že život se záletným umělcem nebyl procházkou růžovou zahradou. Citům nelze poručit a člověk věří a doufá, že se ten druhý ze svých chyb poučí.

V případě Ivanky a Josefa se nejednalo o žádnou vášnivou lásku na první pohled. Naopak herečka svého budoucího chotě nemusela, protože Vinklář si ji nejdříve dobíral. Což ale zafungovalo a Devátá si charismatického herce zapamatovala.

Protivnej chlap z divadla

Byli kolegové v divadle, ale ani ve snu by Ivanku nenapadlo, že by se kdy mohla zamilovat do muže, od kterého poslouchala narážky na svou postavu. ‚‚Pořád do mě rýpal, že jsem buclatá. Říkala jsem si v duchu: „To je ale protivnej chlap.“ A jemu jsem povídala: „A že vy jste štíhlý a vaše paní je taky Twiggy, co?“ prozradila Devátá webu idnes.cz, jak na ni Vinklář působil. Stačil však záskok za nemocnou kolegyni na prknech, co znamenají svět a vše bylo jinak.

Vinklář se nenechal odradit

Po divadelní zkoušce nešli herci na drink do kavárny, ale Vinklář vytáhl Devátou na Petřín. Tam sice do blondýnky hučel, ale nestalo se nic, co by stálo za řeč. Nehledě na to, že herečka byla v té době vdaná za svého prvního muže Miloše a rozhodně neměla v plánu podlehnout flirtujícímu kolegovi. ‚‚Políbil mě jen letmo na víčka. Něžně, jako motýl. To nebylo vůbec špatný. Od té doby se mi nějak navrtal do hlavy, že jsem se ho nemohla zbavit,” přiznala Ivanka s tím, že pak už začalo přituhovat. Doma měla manžela, dvouletého syna, ale Vinklář se nehodlal vzdát a herečku neustále něčím překvapoval, lichotil nebo letmo políbil. 

Život Vránové s Rážem nebyl pohádkou: Osudová láska z Pyšné princezny byla protkána nevěrami

Lásku svých pohádkových postav si Alena Vránová (91) s Vladimírem Rážem (†77) přenesli i do soukromého života. Během natáčení oblíbené pohádky Pyšná princezna mezi nimi přeskočila jiskra a bláznivě se do sebe zamilovali. Bohužel herec nedokázal odolat ostatním ženám a krásná Krasomila trpěla jeho nevěrami.
svetzeny.cz

Ivanka kvůli Josefovi opustila prvního manžela

Hercovo chování bylo pro Devátou velmi příjemné rozptýlení, narozdíl od partnera, který byl až příliš hodný. ‚‚Ona s ním byla nuda. Byl hrozně předvídatelný. Vždy jsem přesně věděla, co udělá nebo co řekne,” řekla herečka na adresu muže, jehož nakonec i se synem opustila. Charakterní Miloš jí dokázal odpustit a nadále se přátelili. Přesto Ivanku dodnes trápí svědomí a výčitky, že prvnímu muži tolik ublížila. Vinklářovo kouzlo ale bylo neodolatelné a konala se svatba. Narodil se syn Adam a z Deváté se stala maminka na plný úvazek. O záletech manžela neměla ani tušení. Dozvěděla se o nich později, když jí to některé z dam u sklenky vína prozradila. Známosti na jednu noc ještě zvládla překousnout, ale když si Josef našel dlouhodobou milenku, rozvedla se s ním.

Jednou nevěrník, navždy nevěrník

V tu chvíli se jí neskutečně ulevilo a byla svým způsobem šťastná, že dokázala odejít po dvanácti letech ze svazku plného nevěr. Vše zlé, co si s Vinklářem prožila, brala jako trest za to, jak se zachovala k prvnímu manželovi. Nějaký čas tak byli bez sebe, ale najednou byl Josef zase všude, kam se mihla. ‚‚Brečel, přemlouval, prosil. Sliboval, že už bude hodný. Poslal za mnou dokonce synka, aby mě přesvědčil. Nechtělo se mi,” zavzpomínala Ivanka na Vinklářovu snahu ji získat zpět. Nakonec opět podlehla, ale pod podmínkou, že bude znovu svatba. Herec samozřejmě souhlasil a nějaký čas se opravdu snažil, aby Deváté vše vynahradil. ‚‚Byla jsem dlouho ve střehu, vydrželo mu to dva roky,” přiznala spisovatelka, že nakonec po pěti letech dala záletnému manželovi navždy sbohem. Tentokrát za to mohl jeho milenecký poměr s kolegyní z Národního divadla. 

Dnes už Ivanka vypráví o manželství se záletníkem s úsměvem a k dobru dokáže přidat i vtipné historky. Pod druhém rozvodu ji ale do smíchu rozhodně nebylo, naštěstí se dokázala rychle oklepat a být znovu okouzlující dámou. Ve svém věku je stále aktivní spisovatelkou a její knihy jsou velmi oblíbené. S oběma syny ji pojí krásný vztah a radost Ivance dělají také vnoučata. 

Ivanka Devátá si s Josefem Vinklářem prožila své
Zdroj článku