Přejít k hlavnímu obsahu

Madeleine McCann zmizela před 15 lety: Grafik ukázal, jak by dnes dívka vypadala

Info ikona
příběh

Madeleine McCann zmizela před 15 lety na dovolené, kterou trávila spolu s rodiči a sourozenci v Portugalsku. Do dnešního dne platí, že je snad nejhledanější zmizelou dívkou na světe. Jak by dnes vypadala? To se pokusil znázornit grafik Hidreley.

Madeleine McCann zmizela před 15 lety

Madeleine McCann je asi nejhledanější zmizelou dívkou světa. Na její nalezení již britská vláda vynaložila ohromné prostředky, přesto pátrání nikam nevedlo. K jejímu zmizení došlo před 15 lety. Dne 3. května 2007 nechají McCannovi malou Madeleine spolu s jejími dvouletými sourozenci – dvojčaty spát v pronajatém apartmánu, a vyrazí na večeři. Stane se tak na rodinné dovolené v portugalském Praia da Luz. Zatímco se dobře baví se svými přáteli v restauraci, která se nachází jen pár metrů od ubytování, malá Madeleine McCann zmizí ze své postýlky. Rodiče na to přijdou až při kontrole dětí. Začíná noční můra, okno je dokořán a malá dívenka nikde...

Psychologický test: Odpovězte na otázky a zjistěte, zda netrpíte depresí pomocí Beckovy stupnice

svetzeny.cz

Stín podezření okamžitě padá i na ně, někteří konspirátoři se dodnes domnívají, že to byli právě McCannovi, kteří nechali dívenku zmizet poté, co došlo k nějaké nehodě, spekuluje se, že dětem dávali na noc prášky na spaní a malou Madeleine mohli nedopatřením předávkovat. Hlavním základem pro tuto teorii jsou stopy krve Madeleine, které se našli v autě McCannových, které si pronajali 25 dní po zmizení dívenky. Toto tvrzení označila mluvčí rodiny Justine McGuiness za směšné. Dodnes nebylo prokázáno, že by rodiče měli byť sebemenší podíl na zmizení Madeleine.

Grafik ukázal, jak by dnes dívka vypadala

Případ je i po 15 letech stále živý, kriminalistům i veřejnosti nedá ztracené děvčátko spát. Grafik, který si říká Hidreley, znázornil, jak by dnes dívka vypadala. Dobře si prohlédněte její možnou podobiznu níže.

V současné době policie pracuje s verzí, že dívenku onu osudovou noc unesl pedofil, dokonce mají podezření i na konkrétního pachatele. V polovině roku 2020 kriminalisté zveřejnili informaci, že z únosu Madeleine McCann podezírají čtyřicetiletého Christiana Bruecknera. Jsou přesvědčeni, že to byl právě on, který dívenku unesl a následně zavraždil. Chybí jim však důkazy. Christian Brueckner si momentálně odpykává sedmiletý trest, který dostal v roce 2019 za znásilnění 72leté Američanky. Tu měl znásilnit v roce 2005 v Portugalsku. Rovněž byl v minulosti trestán za obchod s drogami, konkrétně v Německu. Kvůli chybějícím důkazům v případu Madeleine McCann však stále nebyl obviněn. V dubnu však portugalská prokuratura potvrdila, že j v případu oficiálně veden jako podezřelý.

Odhalte a zastavte manipulátory: Umí odhalit vaše slabé stránky, vy se musíte naučit přestat se obviňovat

svetzeny.cz

Další teorie o zmizení Madeleine

Konspiračních teorií o zmizení dívenky je celá řada. Ve hře je, že dívenku unesl jiný pedofil, který není prozatím v hledáčku policie. Někteří se také domnívají, že se mohlo jednat o nepodařenou loupež, kdy se malá Madeleine probudila a byla lupiči nechtěně zraněna či zabita, a proto se rozhodli jí zbavit. Tuto verzi prověřoval i Scotland Yard, v tu dobu totiž v letovisku skutečně docházelo k „vloupačkám“. Policisté však došli k závěru, že je to nepravděpodobné, nic totiž z apartmánu nezmizelo, kromě Madeleine. Nejšílenější teorie o jejím únosu a zabití pracuje s verzí, že dívenku unesl démonický kult, který ji využil pro rituální účely.

Nemilující matky mají neblahý vliv na psychiku svých dcer: Hrozí ztráta (sebe)důvěry, přecitlivělost i nezdravý vztah s partnerem

svetzeny.cz

Zdroje: People, Instagram