Přejít k hlavnímu obsahu

Legendární Viktorka od splavu: Zavrhnutá Libuše Geprtová nikdy nechtěla patřit žádnému muži, dostihlo ji rodinné prokletí

Stejně, jako její nejslavnější postava Viktorky z Babičky byla i Libuše Geprtová (†63) nespoutaná a její srdce zažilo nenaplněnou lásku. Život zasvětila pouze synovi, herecké kariéře a bohužel ji neminula rodinná kletba.

S uhrančivou kráskou se od jejího narození život nemazlil. Libuše přišla na svět jako druhá z dvojčat. Maminka s něčím takovým vůbec nepočítala, lékaři ji řekli, že čeká pouze jedno miminko a zcela nepochopitelně to neplánované dceři dávala hodně najevo. Odstrkovala ji a Geprtové nikdy nepoznala, co je to mateřská láska. Nešťastné dětství se propsalo celým jejím životem. 

Vytoužený syn přišel až po čtyřicítce 

Muži herečce také příliš mnoho štěstí nepřinesli až na kolegu Vítězslava Jandáka. S ním Libuše otěhotněla a ve třiačtyřiceti letech se konečně dočkala vytouženého syna Svatopluka. Žádný happy end se ale nekonal. Herečtí partneři se rozešli a nespoutaná kráska se rozhodla být svobodnou matkou. Synovi tak dala své příjmení a stal se středobodem jejího vesmíru.

Mít dítě po čtyřicítce? Rozhodně ano, říkají vědci. Zjistili, že děti starších matek jsou vzdělanější a mají další pozitivní schopnosti

Mít dítě po čtyřicítce? To je otázka, kterou si klade celá řada rodičů. Jsou si totiž dobře vědomi toho, že to s sebou nese určitá zdravotní rizika. Už se však tolik nemluví o benefitech, které to skýtá. Zjistěte, jaké výhody mají dle vědců děti starších matek.
svetzeny.cz

Libuše Geprtová se bála se ztráty svobody

O nápadniky neměla Libuše nikdy nouzi, ale žádného si už nepřipustila k tělu. Výchovu i kariéru zvládla skvěle a jen myšlenka na to, že by měla patřit nějakému muži, byla pro ni skoro až děsivá. Ale více než ztráty svobody se Geprtová bála vážné nemoci. Rakovina provázela celou její rodinu a blízcí umírali na zákeřnou nemoc v relativně mladém věku. 


 

Geprtová byla krásná žena

Info ikona
Libuše Geprtová

Viktorku od splavu dohnalo rodinné prokletí

Bohužel nemilosrdný osud dohnal i Libuši. V jejím případě našli lékaři nádor na mozku a následovala okamžitá operace. Herečka statečně zabojovala a zákrok dopadl dobře. Všichni věřili, že se rakoviny navždy zbavila a dál pokračovala v milovaném divadle. Bohužel o pár měsíců později udeřila rakovina v plné síle a zjistilo se, že má metastáze v celém těle. Statečně nemoci vzdorovala, ale rodinné prokletí ukončilo její život v pouhých třiašedesáti letech. U maminky byl samozřejmě milovaný syn a Jandák, se kterým zůstali celoživotními přáteli, už návštěvu nestihl. 


 

Libuše byla ve své době velmi oblíbenou a vyhledávanou herečkou
Zdroj článku