Přejít k hlavnímu obsahu

Jitka Nováčková: S osobním rozvojem jsem začala v osmnácti

Info ikona

Jitka Nováčková je modelka a influencerka, která moc dobře ví, že život na sociálních sítích se tomu běžnému moc nepodobá. Proto se snaží nebrat samu sebe moc vážně a nebojí se ukázat, že i ona má své chyby. „Na Youtube a Instagramu ukazuji, že je OK nebýt perfektní,“ říká.

Vystoupíte letos v listopadu na konferenci Dream Big. Už víte, o čem budete mluvit?
Budu mluvit za běžného člověka, co se zamýšlí nad možnostmi, které může ve svém přístupu zlepšit v rámci odpadu a vyhazování. Nejsem zero waste ani vegan, ale ráda budu sdílet malé běžné tipy a kroky, které sama dělám. A pokud nás bude více, mohou ve výsledku i hodně změnit.

Jste velmi známá na sociálních sítích, jakým směrem se snažíte inspirovat své followery?
Na Youtube se ráda směju sama sobě. Instagramový profil je podobný. Věřím, že někoho může motivovat, pobaví, nebude přeretušovaný a nebude ukazovat jen to, že jsem dokonalá. Ukazuji, že je OK nebýt perfektní.

Mluvíte o ochraně planety?
Mluvím o tom, co jako jednotlivci můžeme jednoduše ovlivnit. Sama se snažím tvořit minimální odpad, nenakupuju bezmyšlenkovitě, miluji second handy a mamčinu šatní skříň. Omezuji maso, nosím všude vlastní krabičky s jídlem. Sdílím třeba tipy na to, kde se dají vytřídit kovy atp., otázky, na které lidé nemají čas hledat odpovědi.

Snažíte se žít udržitelně?
Jsou věci, které mi už přijdou naprosto samozřejmé. Třeba ty, které jsem zmínila výše.

Jste často s přítelem v Dánsku. Myslíte si, že Dánové mají k ochraně planety blíže než Češi?
Právě na tuto otázku nemám jednoduchou odpověď. Naopak si myslím, že jsme na tom v hodně případech lépe. O tom bych ráda řekla pár věcí na konferenci.

Převzala jste některé z jejich zvyků?
​​​​​​Náš systém mi vyhovuje. Co by se mi líbilo, aby i v Česku byl zálohovací systém na PET láhve.

Pracujete nějakým způsobem na svém osobním rozvoji?
Začala jsem s ním v osmnácti letech, kdy mě spousta věcí zaskočila a necítila jsem se šťastná. Bylo to po vítězství v soutěži krásy. Baví mě, že je stále se co dozvídat a učit. Ráda poslouchám příběhy ostatních nebo čtu knihy s psychologickým podtextem.

Jitku Nováčkovou můžete vidět na konferenci Dream Big 2.11. v Cubex Centru v Praze. Vstupenky koupíte snadno na webu. Jejich běžná cena je 1990 Kč a předplatitelky lístky seženou za 1490 Kč. Tak neváhejte, rychle ubývají!