Přejít k hlavnímu obsahu

25 let od založení lesbického dua t.A.T.u.: Nevinné dívky jsou k nepoznání, Julia má desítky úprav

Pamatujete si na t.A.T.u.? Lesbické pěvecké duo, které vtrhlo na hudební scénu začátkem roku 2000, hlásilo velký návrat! Lena Katina a Julia Volkova se rozhodly vrátit a šokovat svět stejně jako kdysi. Jejich comeback sliboval být stejně kontroverzní jako jejich začátky. Ovšem realita byla úplně jiná. I jejich vzhled se extrémně proměnil, nevinné školačky byste dnes nepoznali.

Začátky t.A.T.u.: Jak lesbické duo dobývalo svět

T.A.T.u., ruské popové duo tvořené Lenou Katinou a Julií Volkovou, se stalo fenoménem začátku tisíciletí. Jejich provokativní image, kontroverzní vystoupení a chytlavé hity z nich udělaly jedny z nejdiskutovanějších umělců té doby. 

Kontroverzní image byla sázka na jistotu

T.A.T.u. bylo založeno v roce 1999 ruským producentem Ivanem Šapovalovem. Šapovalov chtěl vytvořit duo, které by šokovalo a přitahovalo pozornost nejen svou hudbou, ale i kontroverzními tématy. Lena Katina a Julia Volkova, tehdy teenagerky, byly vybrány na základě konkurzu.

Jejich debutový singl "Ya Soshla S Uma" (v angličtině "All the Things She Said") byl vydán v roce 2000 a okamžitě způsobil senzaci. Videoklip, ve kterém se Lena a Julia líbají za deště, vyvolal velké kontroverze, ale také přilákal obrovské množství fanoušků. Jedním z hlavních faktorů úspěchu t.A.T.u. byla jejich image lesbického páru. V té době bylo otevřené zobrazování lesbického vztahu v mainstreamové hudbě velmi neobvyklé a šokující. Tato kontroverzní image přitáhla k duu mnoho pozornosti a médií. A to pozornosti jak pozitivní, tak negativní.

Mohlo by se vám líbit

Falešné lesbické duo t.A.T.u. po letech: Jak dnes vypadají slavné krásky?

Ruská dvojice t.A.T.u. byla hudební skupina, která vznikla v roce 1999, duo bylo tvořené zpěvačkami Julijí Volkovou a Lenou Katina. Skupina se stala známou díky svému kontroverznímu obrazu a textům písní, které často odkazovaly na sexuální témata a provokativní image. Jak vypadají slavné rebelky dnes?
svetzeny.cz

Nečekané přiznání Julie znamenalo začátek krachu kapely

Přestože t.A.T.u. slavily obrovský komerční úspěch, čelily také velké kritice. Mnozí jim vyčítali, že jejich image je pouze marketingový tah a že využívají kontroverzní témata pro zisk. V roce 2003 se Julia Volkova v rozhovoru přiznala, že ani ona, ani Lena nejsou lesby, což vyvolalo další vlnu negativních reakcí.

Pokles popularity a rozpad

Po několika letech obrovské popularity začala sláva t.A.T.u. pomalu uvadat. Jejich druhé album "Dangerous and Moving" (2005) a jeho ruská verze "Lyudi Invalidy" nedosáhly takového úspěchu jako jejich debut. V roce 2009 oznámily Lena a Julia, že se duo rozchází a že se budou věnovat sólovým kariérám.

Odkaz t.A.T.u.

Přestože se t.A.T.u. rozpadly, jejich hudba a kontroverzní image zůstávají v paměti fanoušků po celém světě. Jejich písně stále rezonují a jejich odvážný přístup k tématům sexuality a identity otevřel dveře pro mnoho dalších umělců.

Mohlo by se vám líbit

Take That míří do Prahy: Drogy, nevěry, alkohol a nezvladatelný Robbie Williams. Proč se vracejí jen ve třech?

Ačkoliv je britský boyband Take That na hudební scéně s přestávkami téměř půl století, je to poprvé, kdy navštíví Českou republiku. Z původní pětice zbyli jen tři členové, kteří vystoupí v rámci turné This Life On Tour 16. října 2024 v pražském O2 universu. Co vedlo k několika rozpadům skupiny a kde jsou dva zbylí členové?
svetzeny.cz

Nepovedený comeback v roce 2022

Duo se po jedenácti letech od oficiálního rozpadu dalo opět dohromady a nyní už dospělé ženy vystoupily s krátkým koncertem na stadionu v běloruském Minsku. Jejich velký comeback byl zlatým hřebem MMA večera OVION SHOW. Ovšem záznamy z akce ukazují, že místa pro sezení jsou v podstatě prázdná a zaplněný byl jen prostor před pódiem. Triumfální comeback se tak nekonal a od té doby se dvojice snaží znovu prosadit pod názvem "Lena & Katina". Na žebříčky světových hitparád se ale zatím nedostaly a jejich kontroverze už je v dnešní době vlastně norma. Musíme se tedy nechat překvapit, co si slavné skandalistky připraví. 

Mohlo by se vám líbit

Jak by vypadaly celebrity, kdyby neexistovala plastická chirurgie: Kreativní grafik vytvořil jejich podoby. Některé byste možná nepoznali

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak by vypadaly některé celebrity, kdyby plastická chirurgie a estetické úpravy neexistovaly? Talentovaný grafik jménem Hidreley tuto myšlenku přetvořil do reality. Byly by podle vás tyto slavné osobnosti v dnešní době bez plastických úprav krásnější?
svetzeny.cz

Plastikami posedlá Julie

Julia Volkova se několikrát vyjádřila k otázkám ohledně svých plastických úprav. Přiznala, že podstoupila několik operací, a vysvětlila, že to bylo z osobních důvodů a touhy cítit se lépe ve své kůži. Zdůraznila, že každá žena má právo rozhodnout se, jak chce vypadat, a že plastické operace jí pomohly zvýšit sebevědomí. Ostatně prohlédněte si její proměnu v naší galerii. 

Jak dnes vypadá legendární lesbické duo t.A.T.u.?
Zdroj článku