Přejít k hlavnímu obsahu

Take That míří do Prahy: Drogy, nevěry, alkohol a nezvladatelný Robbie Williams. Proč se vracejí jen ve třech?

Ačkoliv je britský boyband Take That na hudební scéně s přestávkami téměř půl století, je to poprvé, kdy navštíví Českou republiku. Z původní pětice zbyli jen tři členové, kteří vystoupí v rámci turné This Life On Tour 16. října 2024 v pražském O2 universu. Co vedlo k několika rozpadům skupiny a kde jsou dva zbylí členové?

Devadesátá léta minulého století přála chlapeckým pěveckým a tanečním skupinám ve velkém. Na úspěch osmdesátkových New Kids On The Block v USA tak v Evropě navázali právě Take That, kteří svoji kariéru odstartovali v roce 1990. A že byla raketová, o tom není pochyb. Devadesátá léta po boku dalších boybandů zcela ovládli a mladé dívky (a často i jejich maminky) měly opět po kom šílet.

Rebel Robbie

V prvních pěti letech Take That ovládli první příčky světových hitparád a hity jako Pray, Babe, Back For Good nebo cover písně How Deep Is Your Love od Bee Gees, si svého času zpívaly statisíce fanoušků. Kamkoliv se členové skupiny hnuli, vítaly je davy freneticky ječících fanynek, které nápadně připomínaly hysterii kolem Beatles v šedesátých letech. Mladí zpěváci si slávu a vše s ní spojené náležitě užívali, což samozřejmě vedlo k problémům a následném rozpadu Take That už po pěti letech.

Nejbouřlivější projevy měl rozhodně Robbie Williams, jehož drogové a alkoholové eskapády se staly pověstnými a dle jeho vlastních slov ho málem přivedly do hrobu. A to doslova, Robbie totiž před jedním ze zásadních vystoupení Take That na MTV Music Awards málem zemřel na předávkování.

Z problémů s návykovými látkami se naštěstí postupem času dostal, sám ale před několika lety přiznal, že mu drogy chybí, a že by rád ještě někdy zažil divoký večírek končící v ranních hodinách. Jelikož má však sklony k závislostem, rozhodl se toto pokušení raději neriskovat. Drogy a alkohol nicméně nebyly to jediné, čím Robbie ostatní členy iritoval. K příjemné atmosféře ve skupině nepřispívala ani jeho přehnaná agresivita, image rebela a neustálé slovní přestřelky s jinými umělci, obzvlášť s Liamem Gallagherem z Oasis.

Mohlo by se vám líbit

Fenomén Lunetic: V čem se skrývala sláva prvního českého boybandu a co dělají jeho členové dnes

Svým megahitem Máma se jim podařilo oslovit hned dvě generace naráz. Náctileté fanynky šílely a lepily si jejich plakáty nad postel, maminky slzely dojetím. Hit Máma hrála snad všechna tuzemská rádia a čtyři doposud neznámí kluci zažívali slávu, jaká u nás neměla obdoby. Říkali si Lunetic.
svetzeny.cz

Smutný rozpad

Jak se ale později ukázalo, Robbie nebyl jediným rebelujícím členem Take That, kostlivce ve skříni měli i ostatní. Zatímco Howard Donald přiznal experimentování s marihuanou a LSD, Mark Owen bojoval s alkoholem, který ho provázel i v pozdějších letech. Prozradil také pletky s fanynkami a dlouholeté nevěry. Mark a Howard také byli spolu s Garym Barlowem podezřelí ze zpronevěření peněz a daňových úniků. S čistým štítem z toho vychází jedině Jason Orange, přesto ale právě on byl dalším členem, který s Take That ukončil spolupráci.

V roce 1995 se totiž jako první rozhodl kapelu opustit Robbie Williams a vydal se na sólovou dráhu. Že to byl dobrý tah, dokazuje fakt, že je na rozdíl od ostatních členů dodnes jedním z nejslavnějších zpěváků současnosti, který vyprodává haly po celém světě. V roce 1995 pro to ale fanoušci neměli pochopení a Robbieho konec v Take That mnohé přivedl až na pokraj psychického zhroucení. Teenageři byli zprávou rozrušeni, že dokonce byly zřízeny telefonní linky, které měly pomoci truchlícím fanouškům se s touto zprávou lépe vypořádat. Bohužel tento krok vedl až k samotnému rozpadu skupiny.

Čtěte také: Pokus o kuplířství v podání Michala Penka: Zpěvák chtěl zachránit Bartošovou od toxického Rychtáře, plán však bohužel nevyšel

Nejen nejbližší přátelé, ale také Michal Penk (56) se snažil dostat Ivetu Bartošovou (†48) z neskutečného vlivu Josefa Rychtáře (65). Zpěvák vymyslel plán, kdy chtěl svou bývalou lásku vylákat na kávu a nenápadně ji seznámit s nějakým mužem. Kuplířství ale ztroskotalo na Rychtářovi, jenž nedovolil, aby se k jeho ženě přiblížil kdokoliv jiný.

Comeback ve třech

Zoufalí milovníci Take That se mohli znovu začít radovat o deset let později, když oblíbený boyband ohlásil comeback, tentokrát už bez Robbieho Williamse. Nové album Beautiful Life zaznamenalo velký úspěch a singl Shine triumfoval na BRIT Awards 2008. V roce 2010 se po usmíření s členy skupiny do boybandu vrátil i vyléčený rebel Robbie, jeho spolupráce s Take That ale trvala pouhé dva roky, než oznámil další a definitivní odchod. O dva roky později ho následoval i Jason Orange, žádné konkrétní důvody však neuvedl a se zbytkem se rozešel v dobrém.

Nyní, po deseti letech od jeho odchodu, vyrážejí Take That opět na turné. V loňském roce vydali po sedmi letech propagované album This Life a na velké britské šňůře si potvrdili, že fanouškovská základna o ně stále jeví zájem. A tak se tour rozšířila i na další státy, což znamená, že budeme moci Take That v sestavě Mark Owen, Gary Barlow a Howard Donald konečně poprvé přivítat i u nás.

Mohlo by se vám líbit

Mark David Chapman: Vrah Johna Lennona z Beatles byl zpěvákem posedlý, po vraždě počkal na příjezd policie s knihou v ruce

8. prosince 1980 zažil hudební svět obrovskou ránu. Frontman jedné z nejslavnějších kapel té doby byl zavražděn. Zpěvák Beatles se stal jednou z prvních obětí vraždy, která nadobro změnila přístup k soukromí slavných osobností a omezila jejich volnost pomocí bodyguardů. Především ale přišla Yoko Ono o manžela, malý Sean Lennon o otce a celý svět o významnou osobnost, která nejen svojí hudbou, ale také svými názory ovlivnila miliony lidí. Kdo ale byl jeho vrah?
svetzeny.cz
Take That patřili mezi nejúspěšnější boybandy historie
Zdroj článku