Přejít k hlavnímu obsahu

Pětice spotřebičů, které vás zbytečně stojí tisíce korun ročně. Snižte svou spotřebu a ušetřete

Info ikona
Jak ušetřit i tisíce ročně?

Pokud jde o spotřebu energie v domácnostech, lidé neustále hledají způsoby, jak snížit své měsíční účty a spotřebu energie a plýtvání. Tato pětice spotřebičů, tedy pokud se rozhodnete je nepoužívat, vám může ušetřit i tisíce korun ročně. Které to jsou?

1. Ohřívače vás připraví o nejvíce peněz

Zdaleka největším spotřebitelem energie v domácnostech jsou topidla, která představují 31,3 % celkové spotřeby energie v domácnosti. Zde je tedy třeba věnovat největší pozornost snižování energie. Jedním z prvních kroků je provedení energetického auditu, který může majitelům domů sdělit, kde se energie ztrácí. 

2. "Mokré" spotřebiče vás stojí mnoho peněz ročně

Pračky, myčky nádobí a sušičky tvoří 14 % typického účtu za energii, což je první místo v našem seznamu. Energie potřebná k ohřevu vody, kterou používají, tlačí na spotřebu, což z nich dělá energeticky náročné domácí spotřebiče.

Aktivní volba praní prádla při nižší teplotě může pomoci snížit spotřebu energie a pokusit se vyhnout praní polovičních náplní, abyste ušetřili vodu. Stejná rada platí pro vaši myčku nádobí: použijte nastavení Eco, pokud nějaké má, a zkuste počkat, až bude plné, aby se spustilo.

Stačí přestat kupovat tyto věci a ušetříte ročně i tisíce korun

Máte pocit, že vám peníze utíkají pryč oknem a ani pořádně nevíte, kam? Jeden den máte na účtu výplatu, ale stačí dva nebo tři dny a není tam ani třetina? Samozřejmostí jsou výdaje, nákupy a podobně. Ovšem i tak se u vás může najít pár věcí, které se platí nebo kupují zbytečně. Šetřete své peníze: Posviťte si na tyto věci a udělejte jim rázný konec!
svetzeny.cz

3. Vyměňte ohřívač vody a ušetříte

Ohřívače vody, které využívají 13,6 % energie v domácnosti, jsou dalším velkým spotřebitelem. Nezbytnost pro celoroční používání, nalezení energeticky účinných řešení je prioritou při snižování spotřeby. Jedním ze způsobů je instalace beznádržového ohřívače vody, protože ohřívají vodu pouze tehdy, když je potřeba, na rozdíl od kontinuálního ohřevu vody po celý den. Další možností, která využívá obnovitelné zdroje energie, je solární ohřívač vody.

Redakční testování: Tělová mléka, která ocení hlavně ženy po 40. Jenom hydratace už nestačí

Péče o pokožku těla je stejně důležitá jako péče o pleť obličeje. Jedině tak bude krásně hebká vláčná a zachová si dlouho mladistvý vzhled. Ve vašem kosmetickém repertoáru by roto neměla chybět kvalitní tělová mléka. Otestovaly jsme jich v redakci dost na to, abychom vám mohly doporučit ta nejlepší.
svetzeny.cz

4. I chladničky vás mohou stát hodně peněz

Chladnička v domácnosti spotřebuje 4 % celkové energie. Jak již bylo zmíněno, novější spotřebiče spotřebují méně energie, proto se doporučuje přechod na chytrou lednici. Chytré lednice také upozorní majitele, pokud dojde k problému. 

5. Ušetříte peníze, když omezíte i sušičku prádla

Sušičky prádla spotřebují 3,2 % energie v domácnosti, takže pomáhá snížit závislost na nich. Lidé by měli využít sušení venku nebo na sušáku, kdykoli je to možné.

Zdroj článku