Přejít k hlavnímu obsahu

Potřebujete rozproudit trávení? Zařaďte tyto potraviny do svého jídelníčku

Cítíte se nafouklí a váš žaludek je pořád tak nějak plný? Zařaďte do svého jídelníčku tyto potraviny a vaše trávení začne znovu fungovat jak hodinky. Které potraviny to jsou? To vám prozradíme se Světem ženy!

Bolesti od žaludku, plynatost a zácpa jsou nejen nepříjemné, ale také ovlivňují vaši náladu. Ta může být vyvolána stresem a špatnou stravou. Přinášíme vám několik potravin, které pomohou stimulovat vaše trávení a vy se budete opět cítit svěží a fit.

Chia semínka pro dobré trávení

Obecně platí, že potraviny s velkým množstvím vlákniny, jako jsou chia semínka, jsou zažívací životabudiči. Rovněž urychlují vylučování toxinů z vašeho těla. Nejlepší způsob, jak chia semínka dostat do svého těla je formou pudingu. Nechte je bobtnat ve vodě, dokud se nevytvoří gelovitá hmota. Tento "gel" nejen podporuje trávení, ale také chrání vaši střevní sliznici. Vláknina ve vás rovněž udrží pocit plnosti delší dobu, než jídla s nízkým obsahem vlákniny.

Zkuste mandlový chia puding!

Avokádo do žaludku i na pleť

Avokádo má pozitivní vliv na trávení díky vláknině a nenasyceným mastným kyselinám. Beta-karoten, který je obsažen v avokádu, se ve vašem těle přeměňuje na vitamin A, který naše tělo potřebuje k vytvoření zdravého prostředí v zažívacím traktu.

Zajímavost: Proč nevyhazovat pecka z avokáda?

Teplá voda s citronem

Teplá voda s citronem je nejlepším společníkem pro začátek vašeho dne. Hvězdy jako Jennifer Aniston na ni přísahají. Kromě vitaminu C obsahuje takzvané pektiny, které podporují vaše trávení. Citronová voda je obzvláště užitečná ráno na lačný žaludek.

Vyzkoušejte: Zázvorová detoxikační voda, která umí zázraky. 

Kefír

Zkuste místo jogurtu kefír. Kefír má kyselou chuť podobnou podmáslí, ale obsahuje kyselinu uhličitou. Hustý mléčný výrobek je bohatý na bakterie mléčného kvašení, které jsou zdravé pro naši střevní mikroflóru. Kromě toho je kefír snadněji stravitelný, protože obsahuje méně laktózy než běžný jogurt. 

Mohlo by se vám líbit

Jennifer Aniston: Přerušovaný půst je její rada na dokonalou postavu

Herečka Jennifer Aniston spoléhá na velmi specifický typ půstu. Nejen, že má díky němu dokonalou postavu, ale i dobrý pocit. Vyzkoušíte ho také?
svetzeny.cz