Přejít k hlavnímu obsahu

Kvíz: Zjistěte, jak dobře znáte zvířata našich lesů. Učili jste se o nich na základní škole

Pokud chodíte rádi do přírody, teď v létě máte jedinečnou příležitost potkat spoustu nejrůznějších živočichů, kteří žijí v českých lesích. Nejde jen o srnky nebo zajíce. Stačí zvednout hlavu do korun stromů nebo se pozorně podívat na zem a uvidíte celou řadu živočichů, co stojí za pozornost. O mnohých z nich jsme se učili už na základní škole. Zkuste si prověřit v našem testu, co si pamatujete.

Lesy jsou ekosystémy, které poskytují domov mnoha druhům rostlin a živočichů, od impozantních velkých savců až po malé bezobratlé. Je rozdíl, zda je les položen v nížině nebo na horách. Zatímco v listnatých a smíšených lesích v nížinách, kde se vyskytují i mokřady, se setkáte například s živočichy milujícími vodu, v hlubokých horských jehličnatých lesích lze s trochou štěstí spatřit například i rysa nebo třeba vlka.

Lesy je potřeba chránit a snažit se o udržení biodiverzity prostřednictvím ekologického hospodářství a péčí o ohrožené druhy zvířat. Prvním krokem k tomu je znalost živočichů a rostlin, které se v našich lesích nacházejí.

Zkuste si vyplnit náš kvíz a zjistěte, jak jste na tom se svými znalostmi lesních živočichů u nás i vy.

Zdroj článku