Přejít k hlavnímu obsahu

Kvíz: U „českého moře“ v Chorvatsku bude letos opět plno. Otestujte, jak dobře rozumíte chorvatštině

Chorvatsko je už dlouhé roky nejoblíbenější destinací českých dovolenkářů a zřejmě se najde jen málokdo, kdo krásnou zemi na pobřeží průzračného Jadranu ještě nenavštívil. Češi často oceňují i to, že se v Chorvatsku jakž takž domluví bez znalosti angličtiny, jelikož chorvatština se češtině v mnoha ohledech podobá. Najdou se však i rozdíly. Jak jste na tom s chorvatštinou vy?

Za krásami Chorvatska

Chorvatsko je jednou z nejpopulárnějších turistických destinací v Evropě, zejména pro své překrásné pobřeží, čisté moře a bohatou historii. Každé léto přitahuje miliony turistů z celého světa, kteří přijíždějí objevovat jeho malebné pláže, historická města a ostrovy s jedinečným kouzlem. Pokud plánujete dovolenou v Chorvatsku, znalost základních chorvatských frází a slovíček vám může výrazně usnadnit a zpříjemnit váš pobyt.

Chorvatština patří do skupiny jihoslovanských jazyků a je úředním jazykem Chorvatska. I když mnoho Chorvatů hovoří anglicky, a zvláště v turistických oblastech někdy dokonce i česky, vždy je užitečné a zdvořilé znát několik základních slov a frází v místním jazyce. Nejenže vám to pomůže lépe se orientovat a komunikovat, ale také to ukáže váš zájem a respekt k místní kultuře. Jak obstojíte v našem kvízu?

Neláká vás moře a Chorvatsko a raději trávíte dovolenou v české přírodě? Vyzkoušejte si znalosti v kvízu zaměřeném na trampování.

Mohlo by se vám líbit

Kvíz: Vodácká sezóna začíná! Vyznáte se ve vodáckém slangu?

Voda je neodmyslitelnou součástí české přírody a vodáctví má v Čechách dlouhou a bohatou tradici. Každoročně se tisíce nadšenců vydávají na řeky, aby si užili radost z pohybu na vodě, přírodní krásy a dobrodružství, ale také večerního veselí v kempu u stánků nebo u ohýnku. Jste zdatný vodák, nebo teprve začínáte? Ověřte si své znalosti v kvízu!
svetzeny.cz
Zdroj článku