Přejít k hlavnímu obsahu

Kvíz: Ukažte, zda poznáte známé české filmy pouze podle jedné věty. 10 otázek správně zvládne málokdo

Česká filmová tvorba je bohatá na legendární díla, která se nesmazatelně zapsala do historie nejen našich kin, ale i srdcí diváků. Naše národní kinematografie nabízí nepřeberné množství žánrů a stylů, od hlubokých dramat, přes komedie, až po animované filmy. Máte v nich takový přehled, že je dokážete rozeznat podle jedné věty?

Součást každodenní mluvy

Když se řekne český film, mnohým z nás se vybaví jména jako Miloš Forman, Věra Chytilová, Jan Svěrák nebo Zdeněk Troška. Tito režiséři a jejich filmy se stali neodmyslitelnou součástí naší kultury a často reflektovali společenské a historické události své doby. Filmy jako Hoří, má panenko, Dědictví aneb Kurvahošigutntag, Kolja nebo Pelíšky se staly fenomény, které znají celé generace.

Náš kvíz vám představí ikonické hlášky z českých filmů, které se často staly součástí naší každodenní mluvy. Tyto a další hlášky vás nejen rozesmějí, ale také vás vrátí do doby, kdy jste tyto filmy poprvé viděli. Mnohé věty už dávno zlidověly, některé vás donutí se na chvíli zamyslet. Pokud jste fanouškem českých filmů, určitě si tento kvíz užijete a možná se dozvíte i něco nového. A pokud českou kinematografii teprve objevujete, bude to skvělá příležitost se s ní blíže seznámit.

Mohlo by se vám líbit

Kvíz nejen pro seniory: Na těchto 10 otázek by měl odpovědět každý bez chyby

V každém věku je důležité udržovat mozek v kondici a trénovat své vědomosti. Vědomostní kvízy jsou skvělým způsobem, jak si procvičit paměť, a zároveň si zopakovat zajímavé informace z různých oblastí. Pro seniory jsou takové kvízy ideální formou aktivní zábavy a posilování mentální pružnosti. Projdete kvízem bez jediné chybičky?
svetzeny.cz
Zdroj článku