Přejít k hlavnímu obsahu

Kvíz: Poznejte znělky z kultovních českých seriálů podle úryvku z textu

Pokud jste fanoušky české televizní tvorby a milujete chvíle strávené u obrazovky při sledování nezapomenutelných příběhů a postav, jste na správném místě. A jestli navíc milujete české seriály, pak je tento kvíz určen přímo pro vás.

Klenoty české televizní tvorby

Kdo by neznal klasiky jako Nemocnice na kraji města, kde se diváci mohli stát svědky dramatických osudů lékařů a pacientů v malém městečku? Tento seriál, který poprvé spatřil světlo světa v roce 1977, se stal okamžitě obrovským hitem a dodnes patří mezi klenoty české televizní tvorby. Podobně nezapomenutelným je také seriál Arabela, který nás zavedl do kouzelného světa pohádek a fantazie. Příběhy o kouzelném prstenu a dobrodružstvích princezny Arabely uchvátily diváky nejen v Československu, ale i za jeho hranicemi.

Nesmíme zapomenout ani na komediální seriály, které nás dokážou rozesmát. Okresní přebor nebo Chalupáři jsou ukázkou brilantního českého humoru, které oslovují diváky dodnes. Seriály jako Ulice nebo Ordinace v růžové zahradě pak ukazují, že české televizní produkce mají co nabídnout i v současné době a dokážou reflektovat aktuální společenská témata. Řada seriálů zlidověla nejen svým dějem, ale také znělkou v úvodu pořadu. Dokážete ji ale poznat jen podle slov?

Mohlo by se vám líbit

Kvíz: Prostě jen tak s batohem. Češi milují trampování. Otestujte, jak se vyznáte v trampském stylu života

Tramping je záliba, která spojuje lásku k přírodě, romantiku, dobrodružství a přátelství. Slovo pochází z angličtiny, u nás jsme v mládí chodili spíše "na čundr". Tramping jako takový vznikl ve 20. letech 20. století v Československu jako hnutí mladých lidí, kteří chtěli utéct z měst a zažít dobrodružství v přírodě. Dnes zažívá svým způsobem obrození a v létě začínají trampům žně. Patříte mezi ně?
svetzeny.cz
Zdroj článku