Přejít k hlavnímu obsahu

KVÍZ: Pamatujete si ze školy všechna hlavní města evropských států? Předveďte se v 11 otázkách

Ve škole jste se je sice učili, ale vzpomenete si na hlavní města evropských států? A třeba i takových, o kterých denně nečtete nebo neslýcháte v televizi? Vyzkoušejte, jak jsou na tom vaše znalosti, potrapte mozkové závity a na konci testu zjistěte, kolik jste měli správných odpovědí.

Dnešní kvíz prolustruje vaše znalosti z oblasti hlavních měst. Sousední státy obvykle znáte, ale co taková Severní Makedonie? Tam už to bude o něco těžší, alespoň pro někoho. Pojďte společně s námi vyzkoušet, co vše si pamatujete a zda se rozlousknete i naše chytáky. Zvládnete celý test nebo jste měli něco špatně?

0 - 4 správných odpovědí

Zeměpis vás ve škole asi moc nebavil. Možná by to chtělo oprášit znalosti a dozvědět se, jaké je hlavní město Španělska nebo Itálie. Nikdy nevíte, kdy se vám to bude hodit, ať už v dalším znalostním kvízu nebo u piva s kamarády.

 

5 - 8 správných odpovědí

Sousední státy znáte velmi dobře a základní přehled máte, to je dobře. Možná by nebylo od věci občas prohlídnout mapu nebo googlit, jaké je hlavní město Švýcarska. Pár chytáků vám lehce zamotalo hlavu, ale žádný učený z nebe nespadl. 

 

9 - 11 správných odpovědí

Tady někdo rád cestuje nebo má v malíčku hlavní města evropských států a my tleskáme. Nezaskočili vás žádné chytáky a tak jen mimo soutěž - věděli byste, do jakého státu pojedete, když se vydáte do Reykjavíku? Správně, pojedete na Island.

Zdroj článku
Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme S Lifee Valentýnská Nádoba Na Svíčku