Přejít k hlavnímu obsahu

10 věcí, které byl měl znát každý fanoušek Jamieho Dornana

Od té doby, co se nám v kinech představil coby sexy podnikatel Christian Grey, je Jamie Dornan (33) miláčkem většiny z nás. Co byste jako fanynka měla o svém idolovi vědět?

1. Matka mu zemřela na rakovinu, když mu bylo šestnáct. Poté žil se svými dvěma staršími sestrami.

2. Je fanouškem fotbalového týmu Manchester United, a pokud je to jen trochu možné, chodí na jejich zápasy. Má předplatné na celou sezónu.

3. Několik let byl členem folkové skupiny Sons of Jim, která se začala formovat již za středoškolských studií.

4. Od mládí sportuje, přestože trpí astmatem. Nejraději hraje fotbal.

5. Než se stal hercem, byl velmi úspěšným modelem. Pracoval pro světové značky jako je Dior, Calvin Klein či Armani.

6. Strašně nerad se holí, nejraději chodí se strništěm nebo vousem. Pro roli Christiana Graye v Padesáti odstínech šedi musel být ale hladce oholen.

7. Několik let chodil s herečkou Keirou Knightley, pro kterou po jejich rozchodu složil romantickou baladu Only on the Outside.

8. Poté, co si v historickém drama filmu Marie Antoinetta zahrál po boku Kirsten Dunst, spekulovalo se, že ti dva spolu měli poměr. Jamie i Kirsten to dodnes zásadně popírají.

9. Od dubna roku 2013 je ženatý s britskou herečkou Amelií Warner. V listopadu téhož roku se jim narodila první dcera Dulcie.

10. V průběhu letošního léta natáčel v Praze film Anthropoid o atentátu na Heydricha. Ve snímku se s ním představí ještě Cillian Murphy, z českých herců například Aňa Geislerová nebo Jan Budař.

Celý životopis najdete v listopadovém Světě ženy.