Přejít k hlavnímu obsahu

Kvíz: Otestujte své znalosti o Praze. Jen málokdo zodpoví všechny otázky o hlavním městě správně

Všichni samozřejmě víme, že hlavním městem naší země je Praha. Kolik toho ale o Praze doopravdy víte? Hlavní město České republiky má bohatou historii, zajímavosti o něm se ale vážou i do současnosti. Otestujte, co všechno o stověžaté Praze víte.

Stověžatá Praha

Praha, ležící elegantně na březích řeky Vltavy, je nejen historickým, ale i kulturním srdcem České republiky. Město je velmi oblíbené nejen pro svou malebnou architekturu a bohatou historii, ale i pro svůj živý duch a nekonečné možnosti objevování.

Historie Prahy sahá až do středověku, kdy se stala důležitým centrem obchodu a kultury ve střední Evropě. Od té doby prošla Praha mnoha obdobími, což je patrné z její architektury. Procházet se úzkými uličkami Starého Města, obdivovat Pražský hrad s gotickou katedrálou svatého Víta a pozorovat starobylé mosty, jako je slavný Karlův most, je jako cesta časem do minulosti. Praha je také domovem mnoha významných muzeí, galerií a divadel, které odrážejí bohatství české kultury a umění. Národní muzeum, Národní divadlo a Muzeum Karla Zemana jsou jen některé z institucí, které přitahují miliony návštěvníků z celého světa.

Mohlo by se vám líbit

Kvíz: "Studený máj, ve stodole ráj". Zjistěte, jak dobře si pamatujete české jarní pranostiky

Období, na které se většina z nás těší celou zimu, je konečně tady. Jaro nás svým příchodem letos oblažilo opravdu brzy, a tak si můžeme přírodu probouzející se k životu vychutnávat o něco dříve než obvykle. Díky Velikonocům jsme si připomněli staré tradice i české pranostiky. Jak se v nich orientujete? Zkuste si projít naším kvízem.
svetzeny.cz

Staré pověsti české

Snad každý Čech někdy slyšel o Starých pověstech českých. Mezi ně se řadí například ta o Praotci Čechovi, o Bivoji, o Libuši nebo třeba o Šemíkovi. Mnohé z nich se odehrávají právě v Praze, což pouze poukazuje na to, jak významnou roli Praha odjakživa hraje.

 

Mohlo by se vám líbit

Kvíz: Jak dobře znáte legendární prvorepublikové herce a co o nich víte. Otestujte se a zavzpomínejte s námi

Během období První republiky v Československu se české divadelní a filmové scény rozkvétaly díky talentovaným a výrazným osobnostem. Například Vlasta Burian, Oldřich Nový, Adina Mandlová, Eduard Vojan, Lída Baarová, Karel Hašler a další patřili mezi ikony té doby, jejichž umění a výkony zanechaly nezapomenutelnou stopu v historii českého herectví. Kolik toho o těchto a dalších hercích víte? Otestujte své znalosti.
svetzeny.cz

Otestujte se v zábavném kvízu!

Kolik toho víte o stověžaté Praze? Otestujte se!

Pokud se vám kvíz nezobrazuje, klikněte zde.

 

Zdroj článku