Přejít k hlavnímu obsahu

Kvíz: Milostná dramata, vraždy, podrazy. Zkuste, jak dobře si pamatujete seriál Melrose Place

Melrose Place byl vedle Beverly Hills 90210 jedním ze seriálů, které definovaly televizní zábavu devadesátých let. Vztahové propletence sousedů v jednom z bytových domů s bazénem v americké čtvrti Melrose Place byly někdy tak zamotané, že se stávaly předmětem mnoha debat v práci, v MHD i v barech, a často připomínaly jihoamerické telenovely. Jak si seriál pamatujete vy?

Většinu teenagerů v devadesátých letech zcela uchvátil seriál Beverly Hills 90210, jenž otvíral mnohá do té doby tabuizovaná témata, která řadu náctiletých trápila. Pro nás v České republice to navíc po revoluci bylo jakési zjevení a ochutnávka „té pravé Ameriky“. Nebo spíše amerického pozlátka se vší tou krásou, úspěchem, pády a nástrahami dospívání.

Tvůrci seriálu Melrose Place chtěli navázat na úspěch „béháčka“, a proto se rozhodli vytvořit obdobný seriál určený starším divákům. Tak vzniklo Melrose Place. A aby měl seriál zajištěn dostatečnou popularitu, děj a někteří herci se zpočátku s Beverly Hills 90210 prolínali. Časem ale Melrose Place získalo dostatek svých vlastních diváků, a tak se dějová linie odklonila a seriál si začal žít svým vlastním životem, kde o skandály, milostné zápletky, ale i drogy a vraždy nebyla nouze. Pamatujete si ještě děj a postavy? Otestujte se v našem kvízu!

Mohlo by se vám líbit

Kvíz: Jak dobře znáte seriál Beverly Hills 9010? V tomto testu poznáte, jestli jste skalními fanoušky

Z amerického seriálu Beverly Hills 90210 se v devadesátých letech stal naprostý fenomén. Týden co týden dospívající z celého světa sedávali před televizními obrazovkami a s napětím hltali další dramata v rodině Walshových a jejich přátel. Patřilia jste mezi tyto nadšence? Pak pro vás bude následující kvíz hračkou. Otestujte se, co si ze seriálu pamatujete.
svetzeny.cz
Zdroj článku