Přejít k hlavnímu obsahu

Kvíz: Jak dobře znáte seriál Beverly Hills 9010? V tomto testu poznáte, jestli jste skalními fanoušky

Z amerického seriálu Beverly Hills 90210 se v devadesátých letech stal naprostý fenomén. Týden co týden dospívající z celého světa sedávali před televizními obrazovkami a s napětím hltali další dramata v rodině Walshových a jejich přátel. Patřilia jste mezi tyto nadšence? Pak pro vás bude následující kvíz hračkou. Otestujte se, co si ze seriálu pamatujete.

Seriál Beverly Hills 90210 se stal ve své době jedním z prvních, který otevíral v té době často tabuizovaná témata jako alkohol, drogy, nechtěné těhotenství, homosexualita nebo šikana. Mnoho teenagerů v něm našlo odpovědi na trápení dospívajících, herci ze seriálu se stali jejich hrdiny a takzvané „béháčko“ dokonce diktovalo i módní trendy.

Z Beverly Hills 90210 se stal naprostý kult, na němž vyrostla celá jedna generace, která na „béháčko“ dodnes vzpomíná. Ačkoliv většina herců nezůstala po celou dobu všech deseti sérií, dodnes si pamatujeme jejich celá jména, jména představitelů, i kdo je u nás daboval. Znělku seriálu poznáme podle dvou tónů a vyvolává v nás úsměvnou nostalgii. Jak dobře si „béháčko“ pamatujete? Otestujte se v našem kvízu!

Mohlo by se vám líbit

Kvíz: Bez ajťáckého žargonu se dnes neobejdete. Jak dobře znáte počítačové zkratky

Používáte počítač denně a jeho obsluha vám nedělá problémy, nebo občas bojujete se zkratkami a slovy přejatými z angličtiny, kterým nerozumíte? Poslouchat někdy při hovoru ajťáky může znít jako bytosti z jiné planety, do určité míry se však bez jejich žargonu neobejdete. Jak jste na tom?
svetzeny.cz
Zdroj článku