Přejít k hlavnímu obsahu

Kvíz československých seriálů, které jsme milovali: Major Zeman nebo Pan Tau. Dokážete testem projít bez chyby?

Seriály z doby za socialismu měly své kouzlo a dodnes, když je vidíme, tak s láskou vzpomínáme na věci, co jsme měly, které poznáváme na televizních obrazovkách, a nebo hračky z tehdejší doby, které máme stále doma. Troufáte si na zábavný kvíz, který prověří vaše znalosti?

Kdy byl socialismus?

Československá socialistická republika (ČSSR) byl oficiální název Československa od 11. července 1960 do 29. března 1990.

Nejslavnější seriály doby

Během doby existence socialistického režimu v Československu byla vytvořena řada televizních seriálů, které měly podporovat oficiální ideologii a propagandu. Následující jsou některé z nejznámějších seriálů socialismu v Československu:

Chalupáři, Návštěvníci, F.L. Věk, Pan Tau, Sňatky z rozumu, Žena za pultem a další.

Tyto seriály byly vysílány jak v Československu, tak v zahraničí, a staly se klasikou socialistického realismu.

Mohlo by se vám líbit

Soutěžte se Světem ženy o hodnotné ceny. Vyhrajte kávovar, nebo kosmetický balíček

Soutěžte s časopisem Svět ženy o hodnotné ceny! Stačí odpovědět na jednoduchou otázku a my 6. března vylosujeme hned několik šťastlivců. Držíme palce!
svetzeny.cz

Otestujte se v zábavném kvízu

Mohlo by se vám líbit

Dětská herecká hvězda Amanda Bynes: Zářnou kariéru vystřídaly drogy, léčebna i zbavení svéprávnosti

Vzpomínáte si na sladkou a sympatickou dívku, která na přelomu 90. let zářila v Hollywoodských romantických komediích? Amanda Bynes tehdy byla na vrcholu slávy. Miláček Ameriky ale pozornost veřejnosti a médií dlouho nevydržela. Jak dnes vypadá?
svetzeny.cz

Nejpopulárnější seriál? Pravděpodobně Nemocnice na kraji města

Seriál "Nemocnice na kraji města" byl vysílán v Československu v letech 1977-1981 a stal se jedním z nejúspěšnějších seriálů v historii československé televize. Seriál získal velkou popularitu mezi diváky a byl vysílán nejen v Československu, ale také v mnoha dalších zemích.

Seriál se odehrával v moderní nemocnici v Praze a ukazoval život lékařů, sester a pacientů v komplikovaných a emocionálně náročných situacích. Díky výbornému scénáři, skvělému hereckému obsazení a vynikající produkci se seriál stal ikonou československého televizního dramatu a získal řadu ocenění.

Seriál měl také politický podtext a byl součástí tehdejšího socialistického realismu. Ukazoval výhody socialismu v oblasti zdravotnictví a zároveň kritizoval kapitalistické systémy, které byly vykreslovány jako nehumánní a nezajímající se o zdraví lidí.

I dnes si seriál udržuje stálou popularitu. 

Zdroj článku
Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme S Lifee Valentýnská Nádoba Na Svíčku