Přejít k hlavnímu obsahu

Tarotový výklad od kartářky Alice Cross na týden od 22. do 28. dubna: Karta Královna pentaklů nás naučí pořádně se zamyslet nad tím, než něco uděláme

Kartářka Alice Cross pro Svět Ženy připravila tarotový výklad na týden od 22. do 28. dubna 2024. Zjistěte, co vás v tomto týdnu čeká a na co se podle výkladu tarotových karet připravit. Čekají nás pohodové dny, ale i takové, ve kterých se budeme muset na chvíli zastavit a zpomalit, abychom zvládli vše, co chceme.

22.4. - karta Císařovna

Pondělí nám otevírá krásná tarotová karta Císařovna. Vyzývá nás, že zda chceme uskutečnit nějakou aktivitu, je pravý čas. Císařovna je bohyně, žena a budoucí matka. Už z toho je zřetelné, že jestliže žena touží po dítěti, je přesně teď pravý čas k otěhotnění. Kdo touží po kvetoucí zahradě, je čas sázet. Prostě, cokoliv, co dnes začnete, bude úspěšné a budete mít bohatou úrodu. Co nyní řešíte, je v rozvoji a bude se dařit. Buďte ve spojení s přírodou, uměním, krásou a elegancí. Neseďte a nečekejte, až vám něco spadne samo do klína. Dnešní den je o péči a starostlivosti. Císařovna umí milovat i odpouštět. Nabízí hojnost. Je to karta imunity a schopnosti sebeléčení. Využijte její energie ke dni plného naplnění - buď aktivitou nebo relaxací. Podstatou karty je vše dělat s plným vědomím a nasazením. Vše, co je spojeno s kartou Císařovny a dotkne se její energie začne růst směrem k blahobytu. Je spojena se svojí duší, tělem i duchem. Císařovna se umí obětovat pro druhé, ale nejdříve se musí umět postarat sami o sebe, takže na nikoho dnes nezapomínejte a pečujte o sebe navzájem.

 

Mohlo by se vám líbit

Týdenní horoskop od 22. do 28. dubna 2024: Býci mohou přijít o peníze, Váhy čekají šílené zážitky

Tento týden ve čtvrtek končí Merkur svoji retrográdní pouť a začne se posunovat opět vpřed. To pro nás znamená zlepšení komunikace na všech úrovních, což se projeví prakticky ve všech oblastech našeho života. Kartami zamíchá středeční úplněk, který z nás vytáhne do popředí vlastnosti Štíra a může prohloubit emoční intimitu a vášeň ve vztazích. Na druhou stranu hrozí i žárlivé scény a hádky. Co dalšího čeká na zrozence jednotlivých znamení? Nahlédněte do našeho týdenního horoskopu.
svetzeny.cz

23.4 - karta Rytíř pohárů

Je teprve úterý a už začínáte zmatkovat? Snažíte se stihnout vše, co máte naplánováno? Zpomalte a zastavte se! Nežeňte se do něčeho jen proto, že si myslíte, že to je to to nejlepší. Čím více vlivů máme kolem sebe, tím máme větší problém se v nich orientovat. Buďte k sobě upřímní a udělejte si den smíření - důležitější je zažívat pohodu a harmonii, než ani nevnímat, co vlastně děláte. Rytíř pohárů má dobré srdce, ale může být zmaten v citech, které ho mohou dovést do absurdních situací. Karta Rytíř pohárů vás zastavuje před přílivem nekontrolovaných emocí, abyste je prozkoumali. Když se smějete, ať je to od srdce. Když pláčete, ať to přinese úlevu a odplaví bolest. Emoce nás provází celý život a ovlivňují naši společnost. Prozkoumejte, kde se cítíte dobře. Podívejte se na řeku, kterou máte kolem sebe. Zkuste se naladit na vodní živel, který vám dá svoji sílu a schopnost překonat všechny bolesti, které jste zažili. Stůjte nohama pevně na zemi nebo vstupte do chladné řeky a objeví se vám možnosti, které by vás v záplavě emocí ani nenapadly. Iluze vás dnes mohou ovlivnit více než myslíte. Nepodléhejte jim, vše si dnes řádně analyzujte a nepouštějte se do ničeho, co nemá reálný základ. Cítíte energii na cestu kolem světa? Tak to jste přesně naladěni na kartu Rytíře pohárů, využijte proto tuto energii k radosti. Vyprávějte si vtipy, hlasitě se smějte a zapomeňte na své starosti, které se dnes zdají být větší než jsou. 

 

24.4. - karta Blázen

Dnešní den prosvícený úplňkem ve Štíru je plný neobvyklých událostí! Bude nás vtahovat do víru tajemství a záhad. Numerologie dnešního dne je číslo 18, které je ve spojení s tarotovou kartou 18, což je Měsíc. Kdy jindy žít jen pro své podvědomí, když ne dnes. Nestarejte se o logiku, namísto toho v sobě objevte odvahu a začněte vnímat cestu k vlastní osobnosti. Tato cesta je vnitřní a je třeba jí projít sami. Využijte své instinkty, které vás budou provázet a věnujte pozornost všemu, co vás překvapí. Povolte se svým emocím, ať se jedná o bláznivou lásku nebo momenty slepoty vůči pravdě. Karta Blázen nás přivádí k dětskému nadšení pro život. Zastupuje tu část naší osobnosti, která se probouzí když se zamilujeme nebo toužíme po dobrodružství. Je to jakési vnitřní dítě nebo blázen, který nejedná rozumově a nebojí se neznámého. Blázen nás vyzývá k intuitivním volbám a k tomu, abychom naslouchali svému srdci. Tato karta symbolizuje, že v životě je možné dosáhnout čehokoliv, pokud jdeme za svým srdcem a necháváme se vést vírou, aniž bychom se báli rizik. Dnes bychom měli nechat minulost za sebou a neumožnit jí ovlivnit náš současný stav. Dnes můžete být člověkem, který prožívá zmatky, ale zároveň i moudrým bláznem, dobrodruhem nebo zasvěcencem nových světů. Dnešní den nám dává možnost projevit svou vášeň a odvahu.

 

25.4. - karta Páže holí

Dnešní den je o krásné mladistvé energii, kterou v sobě probuďte. Buďte sami sebou. Využijte dnešní energii ke zvýšení životního tempa. Co potřebujete podniknout, udělejte nejlépe hned. Láká vás vše nové a nepoznané? Je jedno, zda půjdete na výlet na stokrát stejné místo nebo podniknete něco nového, důležité je, abyste to prožili, jak se říká “na vlastní kůži.” Užívejte dnešní den jako svoje dobrodružství! Postavila se vám do cesty překážka? Nyní je čas vzít věci do svých rukou. Již bylo dost přemýšlení, je třeba začít a najít správnou cestu. Udělejte si netradiční výlet v tom, že nebudete plánovat cíl. Jděte se projít nebo někam vyjeďte a následujete svoji cestu tím směrem, kam vás zavede váš úsudek. Co máte kolem sebe? Mluví na vás více ptáci či stromy? Zaposlouchejte se a obdivujte krásu okolo. Smočte si nohy v nedaleké říčce nebo se proběhněte bosí po trávě. Vyprávějte svým přátelům historky z mládí. Dnes můžete cokoliv, co ve vás vyvolá chuť žít. Večer si na uklidnění z dobrodružství můžete třeba u čaj z lípy, vyluštit křížovku nebo složit hlavolam.

 

Mohlo by se vám líbit

Jaká je vaše osobnost podle hinduistického horoskopu?

Každý člověk má svoje výrazné charakterové vlastnosti, které mohou souviset s dnem vašeho narození. Z tohoto faktu vychází horoskopy, jež odhalují vaše typické charakterové vlastnosti. Svůj horoskop má mnoho kultur. Ten náš známe dobře asi všichni, ale co třeba hinduistický horoskop? Zjistěte s námi, co vypovídá právě o vás.
svetzeny.cz

26.4. - karta 6 pohárů

Karta 6 pohárů nás spojuje s rodinou, takže si neplánujte žádný dlouhý pracovní den. Udělejte vše, co je pracovně nutné a začněte předčasné napojení na víkend s rodinou. Přitáhla si dnes vaši pozornost fotka někoho z vaší rodiny? Tak to je přesně ono! Pošlete pozdrav dotyčnému nebo mu zavolejte a pozvěte ho na večeři. Kdo má chuť se pustit do rodinné kroniky či alba, půjde mu to dnes od ruky. Dnešní den strávený přítomností nebo myšlenkou se svými blízkými je úžasně strávený váš čas, který naplní den radostí a vzpomínkami. Věnujte se rodině a nechte se unášet pocity tohoto období, které vás unesou pryč od reality. Vyprávějte si historky z dětství, mládí i stáří, bude to poučné a někdy i komické. Každá doba má své světlé i temné stránky a vyprávěním je předáte generacím, které prahnou po informacích. Kdo by ve shonu denních povinností zapomněl, pozastavte se a věnujte někomu úsměv či milý pohled. I ve spěchu lze projevit lásku a vděčnost za to, že kolem sebe máte úžasnou rodinu. Když se zapomenete v práci, příjemná rodinná večeře pro vás bude balzámem na duši. 

 

27.4. - karta Slunce

Karta Slunce se na nás usmívá a láká nás ven. Sluneční energie je spojena s aktivitou. Nelenošte a zaměřte se na svoji energii, dobijte si baterky, jděte ven, i kdyby bylo pochmurno. Zkuste dnes zažít to, co pro vás znamená pohoda. Je to důležité, pro každého je to jiný zážitek. Kdo miluje Slunce, můžete ho pozdravit: Postavte se zpříma, rozkročte nohy spojené se zemí a ruce vytáhněte k nebi, postaveni čelem ke Slunci a protáhněte své “zkostnatělé tělo”. Radujte se, nadechněte se a prožijte celým svým tělem svoje štěstí a radost. Už jste se dnes ocenili za to, jak jste skvělý/á? Dnešek je úžasný v poznávání svých schopností, ale jen za předpokladu, že si dnes najdete čas na pohodu strávenou se svými blízkými nebo rodinou. Samotáři určitě najdou svou pohodovou chvilku třeba u své oblíbené knihy. Vidíte v sobě tu dokonalost? Pokud ne, tak hledejte. Nikde okolo ji nehledejte, protože ji máte v sobě a dokud si to neuvědomíte, tak vaše dokonalost může vést ke klamu, který nevydrží dlouho. Využijte dnešní energie na nové nápady. Co třeba vyrazit na výlet do míst, kde ještě nikdy nebyli nebo uvařit netradiční jídlo? Užívejte harmonii a pohodu. Na vše se zkuste podívat s nadhledem. Budete zkrátka zářit na kohokoliv, koho potkáte. Vaše nálada vám dodá sílu a myšlenku, že zvládnete úplně všechno. Takže užívejte dnešního dne a využijte úspěchu, který vás bude provázet.

 

28.4. - karta Královna pentaklů

Královna pentaklů vám připomíná, že "co sázíte, to sklízíte". Je čas, abyste se pustili do ujasnění toho, co chcete. Tato karta symbolizuje uzemnění, takže předtím, než něco uděláte, si to důkladně promyslete. Pomáhá nám uvědomit si, že nejsme osamocení. Žijeme ve společnosti lidí na této Zemi, kterou jsme si vytvořili a stále tvoříme. Dnes na nás působí mohutná tvořivá energie. Jste schopni z rozbitého džbánu vytvořit okouzlující vázu nebo z opuštěného pole vysadit krásnou zahrádku. Uvařte magické jídlo, možná objevíte nový recept jako starodávní alchymisté. Dnešní den je ideální pro sbírání bylin nebo pro pobyt v přírodě. Šeřík je v plném proudu, udělejte si šeříkovou limonádu nebo se vydejte vyhledat medvědí česnek, z kterého můžete udělat nedělní polévku. Dnešek je vhodný pro "údržbu těla“, nezapomeňte se rozmazlovat, poležte si ve vaně o trochu déle nebo si jděte zaběhat. Nalaďte se na to, co lahodí vašemu tělu i duši. 

 

Krásnou neděli vám přeje vaše Alchymistka.

Mohlo by se vám líbit

Tahle znamení za přátele nechcete. Kdo má podle hvězd opravdu hroznou povahu, a koho naopak všichni milují?

S některými lidmi je těžké vyjít. Je kolem nich dusno, sotva vejdou do dveří, není na ně spoleh a přátelství s nimi je spíš toxické, než přínosné. Není to jen povahou, ale i osobností, kterou jim předurčily hvězdy. Která znamení dostala do vínku nejméně přátelskou povahu, a koho si naopak jako přítele považovat?
svetzeny.cz

Alice Cross, vystudovaná alchymistka specializující se na tarotové výklady, historii alchymie, symboliku a tarotovou numerologii. Přetváří získané alchymistické poznatky do běžného života pomocí transformace. Přináší k vám alchymii moderní, ale zároveň tajemnou a tisíce let neměnnou. Je zakladatelkou prvního online alchymistického českého portálu Alchymistka.com.

 

Tarotové karty od 22. do 28. dubna 2024
Zdroj článku