Přejít k hlavnímu obsahu

Roku 2024 bude podle čínského horoskopu vládnout Dřevěný Drak: Mocnou energii ucítíme už v půlce prosince

Pokud věříte na věci mezi nebem a zemí a máte rádi horoskopy, nenechte si ujít výklad čínského horoskopu. Na obzoru je rok Dřevěného Draka, který se ujme vlády sice až 10. února 2024, ale jeho energie jsou mocné a silné, takže je všichni pocítíme už na přelomu prosince a ledna. Na co se můžeme těšit a na co si dát naopak pozor?

Čínský horoskop je důležitou součástí čínské kultury a popularitu si získat i v Evropě. Je postaven na dvanácti zvířatech, jež vládnou každému roku. Navíc je spojen i s pěti živly – dřevem, ohněm, zemí, kovem a vodou, jež dění v daném roce svou energií ovlivňují. 

Čínský rok 2024 je rokem Dřevěného Draka

Drak je v čínské tradici respektovaným symbolem a je známý svou silou, moudrostí, poctivostí, laskavostí, příznivým vývojem a úspěchem. Je také považován za nejsilnější znamení celého čínského zvěrokruhu. Rok, který nás čeká pod vládou Dřevěného Draka, obecně přinese hojnost, růst, prosperitu a nové příležitosti

„Drak nám může dát křídla a umožnit nám vzlétnout opravdu hodně vysoko, zahledět se více do budoucnosti, a začít naše vize, sny a plány pořádně rozvíjet a rozhojňovat. Nicméně si také musíme jasně vymezit, co vlastně chceme, aby se nám rozhojňovalo a rostlo. Protože Drak nám může začít rozhojňovat vše, třeba i to, co se nám až tak nelíbí,“ vysvětluje koučka Zuzana Zeidlerová, která se zabývá čínskou kosmologií a astrotypy.

Info ikona
Čínský horoskop

Čínský horoskop pro rok 2024

Podle ní je důležité zaměřit se ještě před začátkem roku Dřevěného Draka na vybudování a upevnění svého zázemí, které tvoří pomyslné základy, na kterých pak můžete stavět a pouštět se do nových projektů a prosperovat. „Je důležité vymezit si priority na které se chcete v následujícím období soustředit",  říká Zuzana Zeidlerová.

Láska a vztahy

Pro Draka je typické, že je věrný a miluje blízkost lidí, které má rád a na kterých mu záleží. Tento rok bude příznivý pro navázání nového vztahu nebo založení rodiny, bude přát lásce. Příznivá bude také energie pro početí a založení rodiny. Pro páry bude důležitý dialog a spolupráce, s níž mohou vyřešit všechny případné problémy. Sdílejte vše, co vás ve vztahu nejen trápí, ale také dělá šťastnými. Nezadaní lidé budou mít šanci potkat lásku a vytvořit opravdový vztah.

Rok 2024 bude plný úspěchu

Práce a kariéra

Rok Dřevěného draka přináší příležitosti k posunutí se v pracovní sféře. I když bude třeba postupovat jistá rizika, vyplatí se to, pokud budete myslet pozitivně a nepřipustíte neúspěch. Důležité bude věřit v sebe a své schopnosti. Zkuste vystoupit ze své komfortní zóny a napřít svoji energii k tomu, abyste své koníčky proměnili tak, aby vám začaly přinášet finance. Energie a hojnost Draka vás ve vašem úsilí podpoří. Nebojte se a jděte do všeho, co milujete, po hlavě.

12 znamení tibetského horoskopu: Jste inteligentní Krysa nebo vůdčí Drak? To zjistíte podle data svého narození

Objevte prastarý tibetský horoskop, zjistěte své znamení a ponořte se do charakteristik zvířat v tibetském horoskopu, který kombinuje astrologii a buddhistickou tradici. Prozkoumejte, s jakým prvkem je vaše zvíře spojeno, a odhalte vlastnosti, které jsou pro vaše znamení typické.
svetzeny.cz

Zdraví

Ohnivá energie a ctižádostivost vám dodá sílu pracovat a dosáhnout toho, co si umanete. Dávejte si ale pozor na to, aby vynaložené úsilí vyvážila také relaxace a odpočinek. Myslete na to, že byste využili všechny příležitosti, které vám rok Dřevěného Draka přinese, je třeba, abyste byli ve fyzické i duševní kondici. Jedině tak můžete tyto příležitosti beze zbytku využít ve svůj prospěch. Skvělé bude věnovat se meditacím, józe nebo tai-či. Zaměřte se také na posílení vaší srdeční čakry.   

Výše uvedená doporučení platí pro všechny, ale zejména pro ty, kteří mají Draka ve svém astrotypu. Jsou to lidé, kteří se narodili v letech 1928, 1940, 1952, 1964, 1976, 1988, 2000, 2012 a také všichni, kteří se narodí po 10. 2. 2024. 

Zdroj článku