Přejít k hlavnímu obsahu

Veronika Khek Kubařová: Zážitky jsou pro mě nejvíc

Silná, přitom křehká, úspěšná, ale pokorná, sdílná, ovšem chránící si soukromí. Při focení nás Veronika Khek Kubařová (32) okouzlila milým přístupem a upřímností. Je tím typem krásky, která oslňuje nejen na plátně.

Nemůžeme začít jinak než vaší účastí ve StarDance. Asi je to opravdu tak náročné, jak se zdá...
Jak ten večer samotný, tak také dny předtím, to je obrovská nálož emocí. Velká směs radosti, stresu, očekávání, zklamání i setkání, pracuju s vlnou pozitivna i kritiky. Všechny tyto emoce pak moje tělo přechroustává a zařazuje do zážitků.

Uměla jste tančit už předtím?
Chodila jsem do tanečních, na škole jsem se učila klasiku, lidovky i modernu. V Boleslavi jsem se účastnila projektu „roztančené divadlo“. Ve StarDance mě překvapilo, že mě víc baví latina, i když jsem si původně myslela, že to bude standard. Latina mi přijde taková rozvlněnější, radostnější. U standardu se mi zase líbí jeho noblesa. A samozřejmě si moc užívám celý ten svět krásných šatů, líčení a účesů. Miluju třpyt, v civilu bych na něco takového neměla odvahu, ale tady si to můžu dovolit. Ve flitrech se cítím opravdu šťastná.

Prý moc nemáte ráda přímé přenosy, jak je zvládáte?
Zažívala jsem trému, jakou neznám, naprosto něco nového, ale nakonec přišla veliká radost. Člověk si musí zvyknout na spoustu věcí, jiné je třeba i držení celého těla. Ale moc se mi líbí, jak ženy na podpatcích působí, jak drží tělo, nesou se. Je to super donucení zase se sebou něco dělat.

Vnímáte během tance fanoušky v publiku?
Kdepak, v tu danou chvíli se soustředím pouze na tanec. Ale je pravda, že jsem při prvním tanci v jednu chvíli zahlédla obličeje porotců. Tehdy jsem si řekla, že už se tím směrem nikdy dívat nebudu!

Vždycky mě zajímalo, jak tanečnice dokážou v té rychlosti sbíhat dolů po schodech na parket.
Toho jsem se také bála, když jsem to viděla v televizi, ale je tam koberec. Navíc jsem na podpatky zvyklá.

Většina lidí si během StarDance pochvaluje zajímavé lidi, které potkali. Vznikla i letos dobrá parta?
Myslím, že ano. Napojili jsme se na sebe tak, že nás Kuba (Jakub Vágner) dokonce pozval na StarDance kemp, jak jsme to nazvali, k jeho jezeru na Katolov, kde jsme všichni spali ve stanech, i když v září už byla strašná zima. Říkali jsme si, že uvidíme, jak to dopadne, ale že by z toho mohla být tradi- ce. Je nám spolu moc fajn.

Máte mezi soutěžícími své favority?
Mým velkým kamarádem je Matouš ruml, přátelím se totiž také s jeho ženou Terezkou, byla jsem dokonce její svědkyní na svatbě. Často společně něco podnikáme, jsme opravdu skoro rodina. Ale všichni tanečníci jsou báječní! Škoda, že musí pokaždé někdo vypadnout.

Netajíte se svým obdivem ke Gábině Koukalové. Měly jste vůbec čas si pořádně popovídat?
při námluvách do StarDance jsem se ptala produkce, kdo další se soutěže zúčastní. Mými tipy byli Jarda Jágr a Gábina Koukalová, takže se mi to povedlo odhadnout tak napůl. Měla jsem velkou radost, že potkávám svůj vzor a idol, i když jako její fanynka jsem...  

...CELÝ ČLÁNEK NAJDETE V PROSINCOVÉM SVĚTĚ ŽENY.